Zamknij

"Rojst": Ogrodnik i Seweryn podsumowują 1. sezon. Obejrzyj, zanim sięgniesz po "Rojst '97" [WIDEO]

07.07.2021 12:31
Rojst
fot. Robert Palka/Netflix

"Rojst '97" jest już dostępny na Netflix. Zanim jednak obejrzysz nowe odcinki serialu Jana Holoubka, upewnij się, czy pamiętasz, co działo się w poprzednich.

Wyczekiwany dzień premiery 2. sezonu "Rojstu" właśnie nadszedł! "Rojst '97" jest już dostępny na Netflix i z pewnością wielu użytkowników platformy planuje na dziś seans serialu. Przed obejrzeniem nowych odcinków warto jednak przypomnieć sobie, co działo się na osiedlu Gronty i w pobliskim lesie w 1984 roku. Najważniejsze momenty serialu Jana Holoubka przypominają Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w specjalnym materiale Netflixa.

POLECAMY:  "ROJST '97" - PIERWSZY NAPRAWDĘ DOBRY POLSKI SERIAL NETFLIXA [RECENZJA]

rojst 2
fot. materiały prasowe Showmax

"Rojst" - podsumowanie serialu przed seansem "Rojstu '97" [WIDEO]

Kim są Piotr Zarzycki i Witold Wanycz? Jak bohater grany przez Dawida Ogrodnika znalazł się w redakcji "Kuriera Wieczornego" i jak wplątał się w sprawę morderstwa partyjnego działacza i prostytutki? Jaki związek ze sprawą miał lokalny prokurator? I jakich tajemnic starannie strzeże dziennikarz, w którego wciela się Andrzej Seweryn? Znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania? W takim razie spróbuj przypomnieć sobie, co przed swoim mężem ukrywała Teresa Zarzycka, z kim miał romans jej mąż i kogo chciał odszukać Witold, planując wyjazd do Niemiec. 

Choć przerwa między sezonami "Rojstu" nie umywa się do okresu 12 lat, które dzielą ukazane w nich wydarzenia, trudno przypomnieć sobie wszystkie szczegóły. W odtworzeniu najważniejszych wydarzeń z serialu, który miał swoją premierę w serwisie Showmax w 2018 roku, pomagają jego gwiazdy - Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn. Odpowiadają również na kluczowe pytanie - czy trzeba obejrzeć "Rojst", by zrozumieć "Rojst '97"?

"Rojst '97" na Netflix od 7 lipca 2021

"Rojst '97" przenosi swoich bohaterów z połowy lat 80. wprost do 1997 roku, kiedy południowo-zachodnia Polska zmagała się z powodzią tysiąclecia. Miasteczkiem wstrząsa kolejna zbrodnia, a las na Grontach ujawnia usilnie skrywane przez lokalną społeczność tajemnice. Dzięki retrospekcjom wreszcie dowiadujemy się, jakie zbrodnie tuszowano tutaj przez pół wieku.

Poza dobrze znanymi postaciami - Piotrem Zarzyckim (Dawid Ogrodnik), Witoldem Wanyczem (Andrzej Seweryn), Teresą Zarzycką (Zofia Wichłacz), prokuratorem (Ireneusz Czop), kierownikiem hotelu Centrum (Piotr Fronczewski), patologiem (Tomasz Schimscheiner) i dziennikarzami "Kuriera Wieczornego" - w nowych odcinkach pojawiają się także zdeterminowana Anna Jass ( Magdalena Różczka) i jej partner, Adam Mika ( Łukasz Simlat), oraz inni pracownicy komisariatu. Policjanci dążą do rozwiązania sprawy śmierci nastoletniego chłopca, która okazuje się o wiele bardziej skomplikowana, niż wydawało się się na pierwszy rzut oka.

"Rojst '97" zadebiutował na Netflix 7 lipca 2021 roku. Jeśli powyższy materiał wideo, zamiast rozjaśnić sprawę, uświadomił Ci tylko, jak niewiele pamiętasz z 1. sezonu - nie przejmuj się. Wszystkie odcinki serialu "Rojst" z 2018 roku również są dostępne na Netflix.

RadioZET.pl/Netflix