Zamknij

„Rojst“ powraca. Netflix zamówił 2. sezon hitu Showmaxa

20.10.2020 10:55
„Rojst“ powraca. Netflix zamówił 2. sezon hitu Showmaxa
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

„Rojst“ to serial oryginalny niedziałającej już w Polsce platformy streamingowej Shomax. Produkcja z udziałem Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnkia zaskarbiła sobie przychylność widzów i krytyków, a teraz Netflix, który przejął do niej prawa, ogłosił, że powstanie 2. sezon. Co już wiemy o  nowych odcinkach?

„Rojst“ Jana Holoubka było jedną z pierwszych polskich produkcji, zrealizowanych specjalnie dla platformy streamingowej Showmax, która w latach 2017-2019 działała na polskim rynku. Kilka miesięcy temu bibliotekę polskiego oddziału Showmaxa przejął Netflix i w ten sposób pierwszy sezon serialu „Rojst” trafił do największego serwisu VOD. Oryginalne odcinki musiały całkiem nieźle poradzić sobie na platformie, gdyż właśnie ogłoszono, że Netflix zamówił 2. sezon serialu.

„Rojst” – sezon 2 – co już wiemy o nowych odcinkach?

Z informacji prasowej Netfliksa wynika, że akcja nowego sezonu ma rozgrywać się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku.

„W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać“.

Reżyser Jan Holoubek w ciepłych słowach wypowiedział się na temat powrotu do pracy nad serialem, zdradzając przy okazji rąbka tajemnicy, o czym opowie nowy sezon.

"Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym”.

Twórca podkreśla, że to właśnie odkupienie jest motywatorem działań głównych bohaterów. Zarówno tych znanych, jak Piotr Zaczycki, czy Witold Wanycz, ale też nowych, które pojawią się w nowych odcinkach. Twórca podkreśla, że każdy z nich próbuje na własne sposoby odkupić winę ze swojej przeszłości, co oczywiście nie zawsze im się udaje, w ten sposób budując dodatkowy tragizm postaci.

„Rojst 2“ – zwiastun

Wraz z informacją o powstaniu 2. Sezonu, w sieci zadebiutował krótki teaser-trailer nowych odcinków. Materiał, który pojawił się w mediach społecznościowych polskiego Netfliksa, prezentuje się następująco:

„Rojst” – sezon 2 – obsada i ekipa

Za sterami „Rojst 2” ponownie stanie reżyser i scenarzysta Jan Holoubek, odpowiedzialny za sukces 1. sezonu serialu. Współautorem scenariuszy nowych odcinków będzie także Kasper Bajon.

Na ekranie ponownie zobaczymy gwiazdy oryginalnej serii, czyli: Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz.

Do tego tercetu dołączą nowi aktorzy i nowe postaci. Wcielą się w nich: Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

„Rojst 2” – kiedy premiera?

6-odcinkowy 2. sezon serialu ma pojawić się na platformie streamingowej Netflix już w 2021 roku.  

Czytaj także: „Euforia” z nowymi odcinkami. Zendaya wróci na ekrany telewizorów szybciej niż zapowiadano