Zamknij

„Russian Doll“: zakończono prace nad 2. sezonem. Gwiazda zapowiada "zupełnie inny styl serialu"

29.11.2021 15:43
Russian Doll - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Russian Doll” powraca – wiemy to już od dawna. Teraz jednak, w związku z końcem prac na planie 2. sezonu, poznaliśmy nowe informacje na temat serialu. Co już wiemy o najnowszych odcinkach?

„Russian Doll“ to niezwykle popularny serial Netflixa, przyglądający się losom pewnej kobiety, która utknęła w pętli czasowej, z niewyjaśnionych powodów. Serial urzekał nietypową mieszanką komedii i dramatu, a na dodatek wydawał się skończoną całością. Kiedy jednak okazał się ogromnym sukcesem, włodarze platformy poszli za ciosem i zamówili sezon nr 2.  Co jednak ciekawe – w jednym z niedawnych wywiadów, Leslye Headland, jedna z twórczyń projektu, zdradziła, że produkcja od początku była pomyślana jako historia rozpisana na trzy sezony. 

Scenarzystka podkreśliła też, że nowe odsłony nie muszą koniecznie podążać za historię bohaterów, których poznaliśmy w premierowych odcinkach.

„Russian Doll”, sezon 2 – co już wiemy? 

Dziennikarze amerykańskiego portalu Screen Rant mieli szansę porozmawiać ostatnio z Charliem Barnettem, jedną z gwiazd 1. sezonu hitu Netflixa. Aktor, w trakcie rozmowy, zdradził że:

„Russian Doll będzie bardzo inna w tym sezonie”, a zmiana ma zajść „w zasadach, które rządziły pierwszą serią”.

Mimo, że informacja jest dość ogólnikowa, wydaje się wielce prawdopodobnym, że aktor mówi o tym, że po tym jak bohaterka oswobodziła się z pętli czasowej, w nowych odcinkach nie będzie borykać się z tym samym problemem. Autorzy Screen Rant powołują się natomiast na internetową teorię, wedle której główni bohaterowie będą pomagać komuś innemu, kto utknął w swojej własnej pętli. Jak jednak będzie w rzeczywistości, przekonamy się dopiero w najbliższych tygodniach, gdy Netflix rozpocznie wypuszczać pierwsze materiały promocyjne.

„Russian Doll”, sezon 2 – twórcy i obsada

Twórczyniami serialu i showrunnerkami pozostają Natasha Lyonne, Leslye Headland, i  Amy Poehler, a do swoich ról na ekranie powrócą Natasha Lyonne i Charlie Barnett. Na ekranie zobaczymy także: gwiazdę „Schitt’s Creek” i „Kevin Can F*ck Himself” Annie Murphy oraz znanego z „Dystryktu 9” czy „Drużyny A” Sharlto Coopleya.

„Russian Doll”, sezon 2 – kiedy premiera?

Wprawdzie prace na planie 2. sezonu dopiero się zakończyły, ale oznacza to, że premiera nowych odcinków w 2022 jest niemal gwarantowana. Nie wiadomo tylko, czy twórcom uda się zmontować serial do lutego. Wtedy bowiem wypadałaby 2. rocznica premiery serialu.

Czytaj także:  Popularne filmy i seriale na Netflix. Te tytuły oglądają obecnie Polacy [TOP 10]

RadioZET.pl/Screen Rant