Zamknij

Gra planszowa "Ryzyko" motywem przewodnim serialu telewizyjnego. Za sterami twórca "House of Cards"

12.01.2021 17:28
Gra planszowa
fot. MAREK ZAJDLER/East News (zdjęcie poglądowe)

"Ryzyko" to popularna gra planszowa, która stanie się serialem telewizyjnym. Za sterami nietypowego projektu Beau Willmon, twórca serialu "House of Cards".

"Ryzyko" to popularna gra planszowa, w której gracze zcierają się o dominację na mapie świata. Z pomocą odpowiedniej strategii i umiejętnego umieszczenia swoich wojsk na mapie, rozgrywka toczy się o przejęcie kontroli nad całą planszą.

"Ryzyko" serialem telewizyjnym. Co już wiadomo?

Twórca "House Of Cards", Beau Willmon oraz firma producencka Jordana Tappisa Westward połączyły siły, aby stworzyć serialową adaptację gry dla oOne, znanego producenta filmowego. W tym momencie nie wiadomo dokładnie, w jakim kierunku pójdzie adaptacja. Czy będzie to opowieść, rozgrywająca się w świecie gry, w której dwaj "gracze" będą ze sobą rywalizować, czy raczej opowieść biograficzna, przyglądająca się życiu pomysłodawców i twórców "Risiko". 

Warto zauważyć, że adaptacja "Ryzyka" nie będzie jedyną adaptacją gry planszowej, która planowana jest przez oOne. Wedle informacji zebranych przez portal IndeWire w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także nowych adaptacji "Cluedo", "Action Mana", "G.I. Joe", a także "Monopoly" z udziałem Kevina Harta, 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Ryzyko" - kiedy premiera?

Na razie żadne dodatkowe szczegóły, dotyczące adaptacji "Ryzyka" nie są znane. 

Czytaj także: Największe hity Netflix na 2021. Na które produkcje warto czekać? Sprawdziliśmy.

Radiozet.pl/IndieWire