Zamknij

"Squid game": nowy hit Netflixa mógł wcale nie powstać? Twórca zdradził kulisy tworzenia serialu

05.10.2021 17:32
"Squid game": nowy hit Netflixa mógł wcale nie powstać? Twórca zdradził kulisy tworzenia serialu
fot. YOUNGKYU PARK/materiały prasowe Netflix

"Squid game" to najnowszy hit platformy Netflix, który od kilku dni nie schodzi z języków. Niewielu jednak wie, że głośny serial przebył długą drogę na ekran i istniała szansa, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

"Squid game" to nowy popkulturowy fenomen i serial, o którym mówią i piszą obecnie niemal wszyscy. Netflix niespodziewanie pokazał światu produkcję, która zagroziła dominacji  "Bridgertonów", "Wiedźmina" i "Lupina", jako najpopularniejszych produkcji w dziejach platformy i wymieniana jest już jednym tchem z osławionym "Domem z papieru". Okazuje się jednak, że twórca przez lata nie był w stanie zrealizować swojego pomysłu ze względu na... nadmierną brutalność.

"Squid game": nowy hit Netflixa mógł wcale nie powstać?

Dong-hyuk Hwang to południowokoreański reżyser i scenarzysta, który nie tylko wyreżyserował wszystkie odcinki "Squid game", ale także napisał do nich scenariusze. Jak wyznał w ostatnim wywiadzie dla Radio Times, skrypt ukończony został już w 2009 roku, jednak pojawiły się problemy związane z przeniesieniem historii na ekran. Była ona bowiem zbyt brutalna, jak na tamte czasy, a znalezienie studia, które podjęłoby się realizacji tego przedsięwzięcia, okazało się niewykonalne.

Scenariusz ukończyłem w 2009 roku. Na tamte czasy było to nieco zbyt nieprzyjazne i brutalne. Byli ludzie, którzy uważali, że całość jest trochę zbyt skomplikowana i niekomercyjna. Nie mogłem znaleźć inwestorów, więc woziłem się z tym przez jakiś rok, a potem zmuszony byłem to porzucić.

Dong-hyuk Hwang dla Radio Times

Po latach na scenę wszedł jednak Netflix i produkcja ujrzała światło dzienne. Co ciekawe, dzieło Dong-hyuk Hwanga zapowiedziane zostało już w 2019 roku i miało być wówczas zatytułowane "Round Six". Dlaczego nastąpiły zmiany? Tego nie wiemy. Pozostaje nam się zatem cieszyć, że realia świata seriali, który widział już "Grę o tron" i "The Walking Dead", były bardziej przychylne wizji filmowca i "Squid game" może dziś cieszyć nasze oko i skłaniać do refleksji.

Po około 12 latach świat zmienił się w miejsce, w którym tak osobliwe i brutalne historie o przetrwaniu są mile widziane.

Dong-hyuk Hwang dla Korea Times

"Squid game 2" powstanie?

Serial "Squid game" składa się z łącznie dziewięciu odcinków, a wszystkie znajdziecie w bibliotece platformy Netflix. Na obecną chwilę nie ujawniono oficjalnych planów związanych z ewentualnym sequelem. Dong-hyuk Hwang wyraził się na ten temat dość sceptycznie, jednak niczego nie wykluczył. Rosnąca popularność serialu zasługuje jednak na uwagę, więc śmiało można założyć, że powstanie 2. sezonu "Squid game" jest realną możliwością.

RadioZET.pl/Radiotimes.com/Insider.com/Koreatimes.co.kr