Zamknij
"Squid game": podobne filmy i seriale. 7 produkcji dla fanów hitu Netflixa [ZDJĘCIA]
7 Zobacz galerię
fot. YOUNGKYU PARK/ materiały prasowe Netflix

"Squid game" to najnowszy hit platformy Netflix, który - dość nieoczekiwanie - podbił serca widzów na całym świecie. Obejrzeliście już całość i szukacie podobnych produkcji, które również zrobią na was wrażenie? Przychodzimy z pomocą i zapraszamy do naszej galerii 7 filmów i seriali podobnych do "Squid game", które koniecznie powinniście obejrzeć.

"Squid game" to bez wątpienia fenomen na miarę "Domu z papieru". Nowy serial Netflixa może pochwalić się popularnością kalibru takich hitów, jak  "Wiedźmin" czy "Bridgertonowie", jednak w odróżnieniu od tych tytułów koreańska produkcja nie miała szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, a wręcz przeciwnie - okazała się czarnym koniem tego sezonu, pojawiając się w zasadzie znikąd i wywołując istną burzę. Wielu fanów "Squid game" liczy na powstanie 2. sezonu (który raczej na pewno dojdzie do skutku), inni zaś przekopują Internet w poszukiwaniu podobnych produkcji, co wcale nie jest takie proste. Jak bowiem wyłonić tytuły faktycznie warte uwagi? Tutaj z pomocą przychodzimy my, serwując wam galerię 7 filmów i seriali podobnych do "Squid game", które stanowczo nie powinny ujść waszej uwadze.

"Squid game": podobne filmy i seriale. 7 produkcji dla fanów hitu Netflixa [ZDJĘCIA]

W sieci znaleźć można wiele głosów wskazujących na podobieństwa między "Squid game", a "La Casa de Papel". Te rzecz jasna nie wzięły się znikąd, wystarczy bowiem spojrzeć na "drogę na szczyt" obu produkcji, a także bardziej przyziemny aspekt, jakim jest uderzające podobieństwo strojów, w które odziani są bohaterowie. Na tym jednak podobieństwa się kończą, bowiem "Dom z papieru" i "Squid game" reprezentują nieco inny rodzaj kina. Ten pierwszy jest produkcją stricte rozrywkową, którą ogląda się sercem, nie rozumem. Drugi zaś, poza czystym funem, serwuje nam także ukryte przesłanie, drugie dno, w którym zakodowano przejmujący komentarz społeczny

Zatem w naszym zestawieniu najlepszych filmów i seriali podobnych do "Squid game" nie uraczycie opowieści o drużynie Profesora. Znajdziecie tam za to zarówno tytuły poruszające ważne kwestie społeczne i psychologiczne, jak i te, w przypadku których podobieństwo jest nieco bardziej oczywiste. Bez dalszego przedłużania, jeśli szukacie filmów i seriali podobnych do "Squid game" , zajrzyjcie do galerii zamieszczonej w górnej części artykułu.

"Squid game": o czym jest serial Netflixa?

"Squid game" to opowieść o 456 zdesperowanych uczestnikach morderczej rozgrywki, których dzieli wiele, jednak łączy jedno - koszmarna sytuacja materialna. Tonąc w długach, bohaterowie zgadzają się na udział w grze, w której stawką będzie ich własne życie (i sumienie), a wygraną... 45,6 miliarda wonów. Koreański serial liczy łącznie dziewięć odcinków, podczas których porusza takie tematy jak granice człowieczeństwa, desperacka pogoń za dobrami materialnymi, nierówności społeczne i konsumpcjonizm. Co jednak istotne, Hwang Dong-hyuk (który nie tylko wyreżyserował cały serial, ale napisał też scenariusz) unika nadmiernego moralizowania, a pozostawia nam odbiorcom pole do własnych interpretacji i przemyśleń, bez zbędnych pretensji, czy nadmiernego patosu. Zachęcamy zatem do zapoznania się ze "Squid game", jeśli jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiliście.