Zamknij

"Sandman" - zobacz materiał zza kulis nadchodzącego serialu Netflix [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
09.06.2021 10:18
Neil Gaiman
fot. Avalon.red/REPORTER/East News

Netflix zaprezentował materiał z planu serialu "Sandman" - słynnego komiksu Neila Gaimana. Autor odwiedził kulisy produkcji, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda przenoszenie snów do prawdziwego życia.

Serial "Sandman", adaptacja dzieła Neila Gaimana, nabiera kształtów. Platforma Netflix zaprezentowała nagranie, w którym autor komiksu oprowadza widzów po planie produkcji. W materiale pojawili się też odtwórcy głównych bohaterów, którzy opowiedzieli o swojej miłości do onirycznej serii.

"Sandman" - Neil Gaiman w zakulisowym materiale serialu Netflix

Kiedy w 1989 roku Neil Gaiman zaczął pisać "Sandmana", nikt nie śnił, że kiedykolwiek może powstać udana adaptacja filmowa czy telewizyjna tego komiksu. Od premiery historii Morfeusza minęły jednak ponad trzy dekady, a możliwości produkcyjne znacznie się zmieniły i to, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś można z łatwością powołać do życia.

Wygląda na to, że platformie Netflix się to udało, ponieważ sam Gaiman jest zachwycony tym, z jaką dbałością o szczegóły twórcy "Sandmana" podeszli do przeniesienia jego komiksu na małe ekrany. Serwis streamingowy postanowił to nawet pokazać, publikując w sieci zakulisowy materiał z planu zdjęciowego "Sandmana".

W wideo głównym bohaterem jest Gaiman, który odwiedza plan "Sandmana" i nie może wyjść z podziwu, że twórcom serialu udało się odwzorować to, co scenarzysta wymyślił wspólnie z Samem Kiethem i Mike'em Dringenbergem ponad 30 lat temu. Podkreślił, że nadchodząca adaptacja to serial stworzony dla fanów "Sandmana" przez fanów "Sandmana". Lepszej rekomendacji nie da się więc usłyszeć.

Tym bardziej że w nagraniu słowa Gaimana zostały potwierdzone przez aktorów wcielających się w głównych bohaterów. Zarówno Tom Sturridge, który zagra Sen, jak i znana z "Gry o tron" Gwendolyn Christie, kreująca postać Lucyfera, potwierdzili, że od dawna znają "Sandmana" i kiedy dowiedzieli się o adaptacji serii, wiedzieli, że muszą w niej wystąpić.

"Sandman" - kiedy premiera?

Historia Morfeusza wędrującego po różnych światach jest nadzorowana przez Gaimana. Brytyjski pisarz pełni funkcje producenta wykonawczego, więc fani komiksu nie powinni się obawiać ewentualnego niepowodzenia. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Vivienne Acheampong, Boyd Holbrook, Charles Dance, Sanjeev Bhaskar i Asim Chaudhry. Showrunnerem "Sandmana" został natomiast Allan Heinberg. Na razie nie wiadomo kiedy produkcja trafi na Netflix.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Netflix/YouTube