Zamknij

NETFLIX: Gwiazda "Gry o tron" jako Lucyfer na plakacie serialu "Sandman" [ZDJĘCIE]

18.10.2021 15:29
Gwendoline Christie jako Lucyfer
fot. Gwendoline Christie jako Lucyfer/materiały prasowe Netflix

Netflix pokazał pierwsze zdjęcie Gwendoline Christie w roli Lucyfera, którą gra w wyczekiwanym serialu "Sandman" Neila Gaimana. Jak Wam się podoba?

Netflix uchylił kolejny rąbek tajemnicy w temacie serialu "Sandman". Podczas odbywającego się w ubiegły weekend wydarzenia DC Fandome zaprezentowano plakat, na którym po raz pierwszy możemy zobaczyć Gwendoline Christie w roli Lucyfera. Aktorka znana przede wszystkim z roli Brienne z Tarthu, prezentuje się zupełnie inaczej niż w "Grze o tron".

"Sandman" na Netflix: Gwendoline Christie jako Lucyfer [ZDJĘCIE]

"Sandman" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali Netflixa, którego data premiery wciąż nie została jeszcze ujawniona. Na razie mogliśmy zobaczyć pierwszy teaser serialu oraz plakaty prezentujące Sen (Tom Sturridge), Śmierć (Kirby Howell-Baptiste) i Pożądanie (Mason Alexander Park). Teraz dołączył do nich utrzymany w tej samej stylistyce obraz, na którym widnieje Gwendoline Christie jako Lucyfer. Prezentujemy go poniżej:

"Sandman": Obsada i twórcy serialu

Jednym z twórców i producentów wykonawczych serialu "Sandman" jest sam Neil Gaiman - twórca literackiego pierwowzoru. Wraz z nim za produkcję i scenariusze odpowiadają Allan Heinberg i David S. Goyer. Heinberg pełni ponadto rolę showrunnera. W gronie reżyserów znaleźli się natomiast Jamie Childs, Andrés Baiz, Louise Hooper i Mike Barker.

Gwendoline Christie nie jest jedyną gwiazdą "Gry o tron", która znalazła się w obsadzie "Sandmana". W serialu występuje też Charles Dance w roli Rodericka Burgessa. W Sen wciela się natomiast wspomniany już Tom Sturridge. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Kirby Howell-Baptiste (Śmierć), Mason Alexander Park (Pożądanie), Donna Preston (Rozpacz), Vivienne Acheampong (Lucienne), Sanjeev Bhaskar (Kain), Asim Chaudhry (Abel) i Boyd Holbrook (Koryntczyk), Kyo Ra (Rose Walker), Razane Jammal (Lyta Hall), Sandra James Young (Unity Kinkaid), Joely Richardson (Ethel Cripps) oraz Patton Oswalt (Kruk). Nie wiadomo jeszcze, kiedy serial trafi na ekrany.

RadioZET.pl/Netflix