Zamknij

„Santa, Inc”: obrazoburcza animacja o Św. Mikołaju. Biegun Północny to bezduszna korporacja? [WIDEO]

24.11.2021 16:17
Santa, Inc. - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO Max

„Santa, Inc.” to nowa animowana propozycja dla dorosłych od platformy streamingowej HBO Max. Serial ma pokazać prawdziwe oblicze Bieguna Północnego i fabryki zabawek Świętego Mikołaja. Kiedy premiera?

„Santa, Inc.” to ośmiodocinkowy serial platformy HBO Max. Produkcja ma zdradzić kulisy pracy ze Świętym Mikołajem na Biegunie Północnym. Znajduje się tam wielka fabryka prezentów, a elfy w pocie czoła pracują, aby zdążyć ze wszystkimi zamówieniami. Główna bohaterka – Candy Smalls jest najlepszą i najpilniejszą z pracownic. Marzy, by pewnego dnia przejąć schedę po Świętym Mikołaju i sama przejąć jego stanowisko. Okazuje się, że jej życzenie może się spełnić szybciej niż przypuszczała. Oto bowiem chwilę przed Bożym Narodzeniem, następca Świętego Mikołaja „odchodzi z pracy” na Biegunie, skuszony „bajeczną ofertą”… firmy Amazon. Tak rozpoczyna się szalona komedia omyłek, nie stroniąca od obrazoburczego, dosadnego humoru.

„Santa, Inc.” – zwiastun 

Rodzaj humoru prezentowanego przez bohaterów produkcji można posmakować już w pierwszym zwiastunie, który właśnie ujrzał światło dzienne. Materiał prezentuje się następująco:

„Santa, Inc.” – twórcy i obsada

Twórczynią serialu i showrunnerką jest Alexandra Rushfield, która była członkinią zespołu scenarzystów popularnego serialu „Parks and Recreation”. Z ekranu usłyszymy zaś głosy takich aktorek i aktorów jak: Sarah Silverman, Seth Rogen, Leslie Grossman, Gabourey Sidibe, Nicholas Braun, Craig Robinson, Joel Kim Booster i Maria Bamford.

„Santa, Inc.” – kiedy premiera?

Premiera serialu na platformie HBO Max odbędzie się już 2 grudnia. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy dokładnie serial zadebiutuje w Polsce – czy jeszcze w tym roku, czy dopiero po przyszłorocznym debiucie serwisu w naszym kraju.

Czytaj także:  "Hawkeye": kto jest kim w nowym serialu Marvela? [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/Filmweb/Entertainment Weekly