Zamknij

"Scarface And The Untouchable" - powstaje serial o walce z mafią Ala Capone

04.05.2021 10:40
Al Capone - zdjęcie archiwalne
fot. Image State/East News

Al Capone i policjanci znani jako Nietykalni doczekają się serialu stacji Showtime. Powstaje serial opowiadający o walce z najsłynniejszym gangsterem USA.

Trwają prace nad serialem "Scarface And The Untouchable" opowiadającym o jednym z najsłynniejszych gangsterów USA oraz walce z jego nielegalnym procederem. Mowa o Alu Capone i oddziale policji znanym jako Nietykalni.

"Scarface And The Untouchable" - Al Capone kontra Eliot Ness w serialu Showtime

Al Capone zasłynął nie tylko w historii Stanów Zjednoczonych, ale miał również ogromny wpływ na ukształtowanie archetypu gangstera, który znamy z popkultury. To właśnie on stał się bazą, na której powstało wielu filmowych i serialowych mafiozów. Jego historia była też wielokrotnie przenoszona na duży i mały ekran.

Jak podaje Deadline, niebawem zobaczymy ją po raz kolejny. Stacja Showtime powoła do życia serial "Scarface And The Untouchable", który powstanie na motywach książki "Scarface and the Untouchable: Al Capone, Eliot Ness and the Battle for Chicago" autorstwa Maxa Allena Collinsa i A. Brada Schwartza. Scenarzystą produkcji został Ben Jacoby ("Newsflash"). Nad przedsięwzięciem będzie czuwała firma produkcyjna Alexa Kurtzmana Secret Hideout oraz stacja CBS.

W serialu "Scarface And The Untouchable" widzowie zobaczą Amerykę lat 30. XX wieku, czyli okres prohibicji, który przyczynił się, do tego, że Capone zbił ogromny majątek. Walka Eliota Nessa z gangsterem znajdzie się na pierwszym planie, ale w tle widzowie będą mogli poznać realia tamtych czasów - ówczesną industrializację, politykę, media, a także perspektywę migrantów przybywających do USA. Akcja rozpocznie się w pogrążonych w kryzysie latach 20. i prześledzi ewolucję przestępczego imperium Capone, a także próby reakcji służb porządkowych na jego działania.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Scarface And The Untouchable" - kiedy premiera?

Producentami "Scarface And The Untouchable" zostali Heather Kadin, Aaron Baier, Alan Gasmer, Bob Bookman, Peter Jaysen oraz Bill Nuss. Na razie nie podano żadnych dodatkowych informacji na temat powstającego serialu. Trudno więc powiedzieć kiedy zadebiutuje i kto wcieli się w głównych bohaterów. Miłośnikom produkcji gangsterskich pozostaje czekać na dalsze szczegóły.
RadioZET.pl/Deadline