Zamknij

"Sceny z życia małżeńskiego": Oscar Isaac i Jessica Chastain w remake'u klasyku Bergmana [TEASER]

15.07.2021 14:16
Sceny z życia małżeńskiego 2021 HBO teaser
fot. materiały prasowe HBO

"Sceny z życia małżeńskiego" to nowy miniserial HBO, w którym główne role grają Oscar Isaac i Jessica Chastain. Produkcja jest nową wersją klasyku Ingmara Bergmana o tym samym tytule.

"Sceny z życia małżeńskiego" to jedno z najważniejszych dzieł szwedzkiego mistrza kina, które najpierw trafiło do telewizji jako sześcioodcinkowy miniserial, by następnie podbijać świat w formie pełnometrażowego filmu, zdobywając m.in. Złoty Glob. W tej historii o rozpadzie małżeństwa Bergman obsadził swoją muzę i partnerkę Liv Ullmann oraz Erlanda Josephsona. W nowej wersji, zrealizowanej dla HBO, w główne role wcielają się Jessica Chastain i Oscar Isaac.

"Sceny z życia małżeńskiego": Teaser nowego miniserialu HBO na podstawie klasyku Bergmana

Serial HBO na nowo opowie klasyczną historię o rozpadającym się małżeństwie, która w latach 70. była krytykowana za rzekome przyczynienie się do wzrostu liczby rozwodów w Europie. Tym razem będziemy obserwować dramat wziętej prawniczki od rozwodów i profesora psychologii z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary, co jest dowodem na to, że niezależnie od miejsca i czasu - standardowe problemy małżeńskie się nie zmieniają.

Stacja HBO zaprezentowała pierwszą zapowiedź wideo swojego nowego miniserialu. W teaserze widzimy nie tylko sceny z życia małżeńskiego, ale też słyszymy śpiewającego Oscara Isaaca.

"Sceny z życia małżeńskiego" - Kiedy premiera?

Twórcą, reżyserem i producentem wykonawczym nowej wersji "Scen z życia małżeńskiego" jest Hagai Levi, który swój talent do grzebania w mrokach relacji międzyludzkich udowodnił serialami "The Affair" i "Terapia". Produkcję HBO powierzyło studiom Media Res i Endeavor. Poza Levim, obowiązki producentów wykonawczych pełnią Amy Herzog, Michael Ellenberg, Lars Blomgren, Jessica Chastain, Oscar Isaac, Daniel Bergman, Blair Breard.

Premiera serialu "Sceny z życia małżeńskiego" została zapowiedziana na wrzesień 2021. Produkcja trafi zarówno na antenę HBO, jak i na platformę HBO GO.

RadioZET.pl/HBO