Zamknij

Z "Gry o tron" do świata Marvela. Emilia Clarke dołączyła do obsady serialu "Secret Invasion"

21.04.2021 07:17
Gra o tron - Emilia Clarke - kadr z serialu HBO
fot. HBO/Photoshot/East News

Obsada serialu Marvela "Secret Invasion" powiększyła się o kolejną gwiazdę. W produkcji wystąpi Emilia Clarke - aktorka, która zasłynęła rolą Daenerys Targaryen w "Grze o tron".

Marvel Studios pracuje obecnie nad kilkoma nowymi serialami platformy Disney+. Jednym z nich jest "Secret Invasion" - produkcja z naprawdę gwiazdorską obsadą. Dołączyła do niej Emilia Clarke, która przez lata grała Daenerys Targaryen w serialu HBO pod tytułem "Gra o tron".

"Secret Invasion" - Emilia Clarke w obsadzie serialu Marvela

Chociaż kina stoją zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, filmowy świat Marvela cały czas się powiększa. Wszystko dzięki serialom ukazującym się na platformie Disney+. Za nami premiery dwóch tytułów - "WandaVision" i "The Falcon and the Winter Soldier". Jednak w produkcji jest kolejnych kilka tytułów, w tym "Secret Invasion", w którym zagrają między innymi Samuel L. Jackson i Olivia Colman

Jak podaje Variety, gwiazdorska obsada serialu powiększyła się o Emilię Clarke - brytyjską aktorkę znaną z roli Daenerys z "Gry o tron" i Qi'ry z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie". Według źródła gwiazda jest na finiszu negocjacji z Marvel Studios. Na razie nie wiadomo, w kogo się wcieli, ale fani komiksów Marvela mają kilka pomysłów.

Zdaniem niektórych miłośników superbohaterów nie bez powodu twórcy "Secret Invasion" wybrali do jednej z ról Brytyjkę. Clarke jest kolejną kandydatką do wcielenia się w Jessicę Drew, lepiej znaną jako Spider-Woman. Innym typem jest Veranke - królowa Skrulli - rasy zmiennokształtnych kosmitów, która w komiksach odpowiadała za tytułową inwazję na Ziemię, polegającą na zastąpieniu ważnych osób sobowtórami. Oczywiście przewidywania fanów mogą się okazać błędne i Clarke zagra zupełnie inną postać.

To nie pierwsza aktorka z "Gry o tron", która pojawi się w MCU. Kit Harington znany z roli Jona Snow wystąpi jako Dane Withman/Black Knight w nadchodzącym filmie Chloé Zhao pod tytułem "Eternals". W obsadzie znajduje się też Richard Madden, który grał Robba Starka. Zobaczymy go jako przywódcę grupy tytułowych herosów - Ikarisa.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Secret Invasion" - kiedy premiera?

Jeden z nadchodzących seriali zostanie oparty na komiksie Marvela pod tym samym tytułem. Wygląda jednak na to, że produkcja z Disney+ będzie się znacząco różniła od oryginału, w którym zmiennokształtne Skrulle potajemnie zajęły miejsce wielu ważnych osób na Ziemi, w tym kilku potężnych superbohaterów. W filmie "Spider-Man: Far From Home" zasugerowano, że kosmici pracują dla Nicka Fury'ego. Ten wątek pojawił się zresztą pod koniec "WandaVision", więc prawdopodobnie tytuł dotyczy innej inwazji niż w komiksach.

"Secret Invasion" dołączy do szeregu innych seriali Marvela, które czekają na rozpoczęcie produkcji, takich jak "She-Hulk", "Moon Knight" czy "Armor Wars". Zdjęcia do "Secret Invasion" mają ruszyć pod koniec roku 2021. Na razie nie podano jeszcze daty premiery serialu. Oprócz Jacksona, Colman i Clarke w produkcji zobaczymy również Kingsleya Ben-Adira znanego z "One Night in Miami...".

RadioZET.pl/Variety

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET