Zamknij

Serial "Parasite" będzie remakiem czy kontynuacją filmu? Twórca rozwiał wątpliwości

27.04.2021 15:09
Parasite serial
fot. Album Online/East News

Serial "Parasite" powstaje, a jego twórcy doskonale się przy tym bawią. Tak wynika z relacji jednego z nich - nagrodzonego Oscarem Adama McKaya. Scenarzysta zdradził też, jaki związek z oryginalnym filmem Bonga Joon Ho będzie miała produkcja HBO.

Jeszcze zanim południowokoreański hit   "Parastie" zmienił oblicze Oscarów, zdobywając w 2020 roku statuetkę dla najlepszego filmu (plus trzy inne), pojawiły się doniesienia, że na podstawie dzieła Bonga Joon Ho ma powstać serial. Poza faktem, że będzie on efektem współpracy HBO, Adama McKaya i autora filmowego pierwowzoru, o serialu "Parasite" nie było zbyt wiele wiadomo. Twórcy nie zdradzili nawet tego, czy będzie to kontynuacja, remake czy zupełnie nowa opowieść, jedynie związana z oscarowym dziełem. Wreszcie znamy odpowiedź na to pytanie.

Serial "Parasite" nie będzie ani remakiem, ani sequelem

Wielokrotnie nagradzany filmowiec Adam McKay ("Vice", "Big Short"), któremu wcześniejsza współpraca z HBO przyniosła m.in. nominację do Emmy za serial "Sukcesja", był gościem podcastu MTV "Happy Sad Confused". W rozmowie został zapytany m.in. o serial "Parasite", o którym niewiele słychać od czasu jego ogłoszenia na początku 2020 roku. McKay potwierdził, że twórcy pracują nad nim pełną parą, doskonale się przy tym bawiąc. Właśnie zakończyli kompletowanie zespołu scenarzystów. Powstał też pierwszy szkic autorstwa McKaya, nad którym czuwał Bong Joon Ho.

ZOBACZ TEŻ:  HBO zapowiada serial na podstawie filmu "Parasite". Czego się spodziewać?

W rozmowie z MTV twórca "Big Short" zdradził też, w jaki sposób serial "Parasite" będzie powiązany z oryginałem.

To oryginalny serial. Jest osadzony w tym samym uniwersum, co film, ale to oryginalna historia, która po prostu toczy się w tym samym świecie.

Adam McKay

Wygląda więc na to, że w serialu HBO zobaczymy pomysły, o których Bong wspominał już wiele miesięcy wcześniej. 

Wszystkie te kluczowe pomysły gromadziłem od czasu, kiedy zacząłem pisać scenariusz. Po prostu nie mogłem zawrzeć ich wszystkich w 2-godzinnym filmie, więc magazynuję je na swoim iPadzie i moim celem w ramach tego serialu limitowanego jest stworzenie z nich sześciogodzinnego filmu.

Bong Joon Ho

Serial "Parasite" - kiedy premiera?

Niestety, McKay nie wspomniał nic o obsadzie ani o tym, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery serialu "Parasite" na HBO. Pewne jest jedno - wcześniej od produkcji związanej z koreańskim hitem na ekrany trafi inne dzieło Adama McKaya - wypełniony gwiazdami film Netflixa pt. "Don't Look Up".

RadioZET.pl/Collider

ZOBACZ TEŻ: Streep, Lawrence, DiCaprio i największe gwiazdy Hollywood w filmie Netfliksa "Don't Look Up"