Zamknij

Gwiazda "Jak poznałem waszą matkę" wystapi w kolejnej produkcji Marvela

02.12.2021 12:11
Avengers - Cobie Smulders - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Cobie Smulders dołączyła do obsady serialu Marvela "Secret Invasion". Ponownie wcieli się w Marię Hill. Co wiadomo na temat fabuły produkcji MCU?

W nadchodzącym serialu Mavel Studios pod tytułem "Secret Invasion" nie zabraknie Cobie Smulders. Aktorka ponownie wcieli się w zastępczynię dyrektora agencji S.H.I.E.L.D. i prawą rękę Nicka Fury'ego - Marię Hill.

"Secret Invasion": Cobie Smulders w obsadzie serialu Marvela

Rok 2021 zostanie zapamiętany jako przełom w kinowym uniwersum Marvela, ponieważ włączono do niego również seriale rozgrywające się w tym samym świecie dostępne na platformie Disney+. Za nami premiery czterech produkcji - "WandaVision", "The Falcon and The Winter Soldier", "Loki" i "Hawkeye". Przed nami wiele kolejnych tytułów.

Jednym z nich jest adaptacja komiksu Marvela "Secret Invasion". O samym serialu wiadomo na razie nie wiele, ale jak donosi Deadline, do obsady dołączyła Cobie Smulders. Kanadyjska aktorka zdobyła popularność rolą Robin z sitcomu "Jak poznałem waszą matkę", ale ostatnimi czasy bardziej kojarzona jest z produkcjami Marvela.

Od roku 2012 i premiery filmu "Avengers" wciela się w agentkę Marię Hill, która jest prawą ręką Nicka Fury'ego. W tej samej roli zobaczymy ją w "Secret Invasion". Odtwórca dyrektora S.H.I.E.L.D. - Samuel L. Jackson, również pojawi się w serialu, występując w jednej z głównych ról. W obsadzie produkcji znajdą się również Ben Mendelsohn jako Talos oraz Emilia Clarke, Olivia Colman, Christopher McDonald, Carmen Ejogo i Kingsley Ben-Adir.

Komiks, na którym będzie bazował serial, został stworzony w 2008 roku przez scenarzystę Briana Michaela Bendisa i rysownika Leinila Francisa Yu. Fabuła opowiada o tajnej inwazji, jakiej dokonali przed laty na Ziemi zmiennokształtni kosmici znani jako Skrulle. Podszywali się pod ważne osobistości z całego świata, w tym również kilku superbohaterów, totalnie infiltrując planetę. Kiedy sekret wyszedł na jaw, herosi postanowili rozpocząć wojnę z najeźdźcami. Na razie nie wiadomo, czy w serialu pojawi się podobny wątek fabularny, czy twórcy pójdą w zupełnie innym kierunku.

"Secret Invasion": kiedy premiera?

Obecnie nie zdradzono dokładnej daty premiery "Secret Invasion". Wiadomo, że serial Marvela trafi na platformę Disney+ w roku 2022 i będzie składał się z 6 odcinków. Twórcą produkcji jest Kyle Bradstreet. Reżyserami zostali natomiast Thomas Bezucha i Ali Selim. Serwis streamingowy nadal nie jest dostępny w Polsce.

RadioZET.pl/Deadline