Zamknij

Seriale podobne do "Dextera". 5 seriali o seryjnych mordercach, które musisz obejrzeć [LISTA]

15.10.2020 12:27
Seriale podobne do "Dextera". 5 seriali o seryjnych mordercach, które musisz obejrzeć
fot. EAST NEWS

"Dexter" to popularny serial o "dobrym seryjnym mordercy". Należysz do fanów "Dextera" i szukasz podobnych produkcji? Przedstawiamy listę 5 najlepszych seriali podobnych do "Dextera", które po prostu musisz obejrzeć.

"Dexter" to już klasyka serialowych kryminałów. Tytułowy bohater to psychopata prowadzący podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, nocą zaś staje się seryjnym mordercą polującym na złoczyńców, którzy wymknęli się wymiarowi sprawiedliwości. Szukasz seriali podobnych do "Dextera"? Trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej znajdziesz naszą subiektywną listę 5 najlepszych seriali podobnych do "Dextera".

Seriale podobne do "Dextera". 5 seriali o seryjnych mordercach, które musisz obejrzeć

Seriale podobne do "Dextera" to pojęcie dość obszerne. Dotyczy bowiem zarówno produkcji traktujących o seryjnych mordercach, jak i tych, w których przedstawiciele władz rozwiązują zagadki kryminalne. My skupimy się na tych pierwszych. Poniżej znajdziesz listę 5 seriali podobnych do "Dextera", które (naszym zdaniem) są najlepszymi serialami o seryjnych mordercach, jakie dotąd powstały.

"Hannibal"

Serialowa adaptacja powieści Thomasa Harrisa, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z "Czerwonego smoka". Śledzimy tu losy Willa - byłego agenta FBI, który po przejściu załamania nerwowego opuścił jednostkę i został wykładowcą akademickim. Gdy w okolicy zaczyna grasować bestialski seryjny morderca, Will pomaga w śledztwie jako niezależny konsultant. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu dr Hannibal Lecter.

"Mindhunter"

Najlepszy serial o seryjnych mordercach, jaki do dziś powstał.  "Mindhunter" to chluba Netfliksa będąca ekranizacją książki Johna Douglasa o tym samym tytule. W trakcie seansu jesteśmy świadkami powstania nowej metody ścigania seryjnych morderców, opracowanej przez dwóch agentów FBI. Holden Ford i Bill Tench postanawiają szukać pomocy u źródła i w efekcie przeprowadzają szereg ciekawych wywiadów z seryjnymi zabójcami osadzonymi w zakładach karnych.

"Bates Motel"

Połączenie brutalnej opowieści o jednym z najsłynniejszych seryjnych morderców w dziejach popkultury z mroczną analizą psychologiczną, czyli coś w sam raz dla fanów "Dextera". "Bates Motel" jest niekanonicznym prequelem legendarnej "Psychozy" i przedstawia historię Normana Batesa oraz jego matki. Jeśli lubisz mroczne, psychologiczne seriale, które zabiorą Cię w głąb obłąkanego umysłu, jest to serial dla Ciebie.

Zobacz także

"Syn Marnotrawny"

Głównym bohaterem jest tutaj kryminolog Malcolm Bright, znany ze swojej skuteczności w łapaniu zabójców. Talent zawdzięcza poniekąd swojemu ojcu, który był słynnym seryjnym mordercą. W trakcie seansu mamy okazję śledzić, jak Malcolm rozwiązuje zawiłe zagadki kryminalne, mierząc się jednocześnie z własnymi demonami. 

"The Following"

Ryan Hardy to emerytowany agent FBI, który przed laty schwytał seryjnego mordercę polującego na studentki. Teraz zbrodniarz uciekł z celi śmierci i stworzył grupę zrzeszającą seryjnych zabójców z całego kraju. Tylko Hardy jest w stanie go pokonać, jednak czy trauma z przeszłości mu na to pozwoli?

Posłuchaj podcastu

Zobacz także