Zamknij

Seriale podobne do "Sexify". TOP 7 tytułów, które warto obejrzeć [LISTA]

07.05.2021 17:09
Sexify podobne seriale
fot. materiały prasowe Netflix

Seriale podobne do "Sexify" to coś, czego poszukujesz teraz na Netflix i innych platformach streamingowych? Podpowiadamy, co warto obejrzeć, kiedy seans wszystkich odcinków "Sexify" masz już za sobą.

"Sexify" to najnowsza polska produkcja Netflixa, która okazała się międzynarodowym hitem. Serial niedługo po premierze znalazł się w pierwszej trójce nowości w wielu europejskich krajach, a w Indiach, Libanie i na Jamajce uplasował się na samym szczycie listy TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji na Netflix. Rzesze fanów serialu Piotra Domalewskiego i Kaliny Alabrudzińskiej z wypiekami na twarzy wyczekują już premiery 2. sezonu, jednak na pewno nie nastąpi ona tak szybko, jakby sobie tego życzyli. Jak zatem poradzić sobie w tym trudnym czasie? Prezentujemy seriale podobne do "Sexify", które pomogą Wam przetrwać oczekiwanie na nowe odcinki.

"Sexify": Podobne seriale o seksie, dziewczynach i dojrzewaniu [TOP 7]

Są zabawne i mądre jednocześnie, przełamują tabu i nie boją się poruszać tematów uchodzących za trudne. Nie, tym razem to nie mowa o bohaterkach serialu "Sexify", lecz o produkcjach, które mogą Wam się spodobać, jeśli zachwyciła Was polska produkcja Netflixa o dziewczynach poszukujących prawdy na temat seksu i samych siebie.

1. "Sex Education" | Netflix

Umieszczenie właśnie tego tytułu na pierwszym miejscu listy seriali podobnych do "Sexify" nie powinno być dla nikogo niespodzianką. W końcu zanim polska produkcja zadebiutowała na Netflix, wielokrotnie nazywano ją odpowiedzią na "Sex Education". I choć trudno doszukać się bezpośrednich analogii między tymi dwoma serialami Netflixa, z pewnością łączy je bardzo wiele. Obydwa tytuły z dużą swobodą podchodzą do tematyki seksu, przedstawiając w bardzo naturalny sposób kwestie do dziś uchodzące za tabu. 

Głównym bohaterem "Sex Education" jest Otis Milburn, nieśmiały licealista, który z pomocą przyjaciółki Meave zakłada szkolną poradnię seksuologiczną. Chce podzielić się w ten sposób swoją teoretyczną wiedzą na temat seksu, którą nabył dzięki matce seksuolożce (w jej roli - genialna Gillian Anderson). Serial zadebiutował na Netflix w 2019 roku. Obecnie fani czekają na jego 3. sezon.

2. "Masters of Sex" | Chili

Bez przełomowych badań Williama Mastersa i Virginii Johnson nie byłoby ani "Sexify", ani takiej wiedzy na temat seksu, jaką dziś dysponujemy. "Masters of Sex" to serial poświęcony biografii tych pionierów w dziedzinie seksuologii (których nazwiska są zresztą wspominane w jednym z pierwszych odcinków "Sexify"). Produkcja skupia się zarówno na życiu prywatnym, jak i na naukowych odkryciach pary głównych bohaterów, stanowiąc idealny wstęp do tematyki poruszanej w hicie Netflixa.

Serial "Masters of Sex" doczekał się 4 sezonów, emitowanych przez stację Showtime w latach 2013-2016. W Polsce można go obejrzeć, wykupując dostęp na stronie Chili.

3. "Jeszcze nigdy..." | Netflix

Gdyby Natalia z "Sexify" miała kilka lat mniej i mieszkała w Stanach Zjednoczonych, z pewnością zaprzyjaźniłaby się główną bohaterką serialu "Jeszcze nigdy...". Devi jest nerdowatą nastolatką hinduskiego pochodzenia, która chciałaby zdobyć popularność i stracić dziewictwo w amerykańskim liceum. Realizacji planu nie ułatwiają jej jednak rodzina i przyjaciele. 

"Jeszcze nigdy" jest przezabawną i walczącą ze stereotypami opowieścią o dojrzewaniu, którą jej twórczyni, Mindy Kaling, oparła na własnych wspomnieniach z nastoletnich czasów. Producentką wykonawczą, scenarzystką i showrunnerką serialu jest Lang Fisher. Pierwszy sezon "Jeszcze nigdy..." jest obecnie dostępny na Netflix. Premiera kolejnych odcinków ma się odbyć w czerwcu 2021 roku.

4. "Dziewczyny" | HBO GO

"Dziewczyny" to produkcja o wiele bardziej przyziemna niż "Sexify", jednak zdecydowanie spodoba się widzom poszukującym serialu o współczesnych dziewczynach próbujących odnaleźć się w zawiłym świecie seksu. Bo choć Hannah, Marnie, Jessa i Shoshanna debiutowały na antenie HBO prawie 10 lat temu, wciąż są uosobieniem rozterek, kompleksów i dramatów, z jakimi na co dzień mierzą się młode kobiety.

W "Dziewczynach" nie znajdziemy zabawnych nawiązań do "Potopu", nie porwie nas też kolorowa stylistyka czy hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa. Serial HBO zrekompensuje nam te braki ukazaniem skomplikowanych psychologicznie postaci, poruszaniem w bardzo bezpośredni sposób tematów takich jak aborcja, zaburzenia psychiczne czy choroby przenoszone drogą płciową, a także - udziałem początkującego Adama Drivera. Wszystkie sezony "Dziewczyn" są dostępne na HBO GO.

5. "Fleabag" | Amazon Prime Video

Skoro mamy już "Dziewczyny", nie możemy pominąć "Fleabag". Brytyjska produkcja, której twórczynią i gwiazdą jest Phoebe Waller-Bridge, to kolejna pozycja obowiązkowa dla osób, które poszukują prawdziwego obrazu współczesnych młodych kobiet na ekranie. Tytułowa bohaterka jest nieco starsza od dziewcząt z "Sexify", ale równie zagubiona w relacjach damsko-męskich, a przede wszystkim w relacji z samą sobą. 

Serial "Fleabag" składa się z 2 sezonów (łącznie z 12 odcinków) wyreżyserowanych przez Harry'ego Bradbeera i napisanych przez Phoebe Waller-Bridge. Wszystkie są dostępne na Amazon Prime Video.

6. "Easy" | Netflix

"Easy" to antologia stworzona przez Joego Swanberga, której bohaterami są różni mieszkańcy Chicago zagubieni we współczesnym labiryncie miłości, seksu, technologii i kultury. Serial ukazuje rozmaite oblicza miłości i intymności - zarówno na początku związku, jak i podczas jego rozpadu. Jeśli w "Sexify" skupialiście się przede wszystkim na relacjach damsko-męskich głównych bohaterek - "Easy" z pewnością trafi w Wasze gusta. Produkcja Swanberga doczekała się 3 sezonów, w których zagrali m.in. Orlando Bloom, Dave Franco, Zazie Beetz i Emily Ratajkowski. Wszystkie odcinki "Easy" są dostępne na Netflix.

7. "Pani Fletcher" | HBO GO

Tytułowa Pani Fletcher jest po rozwodzie, ma ponad 40 lat i syna, który właśnie idzie na studia. Co łączy ją z bohaterkami "Sexify"? To, że podobnie jak one, bardzo niewiele wie o seksie i własnych potrzebach. "Pani Fletcher", tak jak "Sexify", jest odważnym komediodramatem o odkrywaniu własnej seksualności. Tyle, że bohaterka serialu HBO robi to w wieku, kiedy okres dojrzewania ma już dawno za sobą. Nie oznacza to jednak, że jest już dla niej za późno, by zawalczyć o poczucie spełnienia i odczuwanie rozkoszy.

"Pani Fletcher" to siedmioodcinkowa produkcja z 2019 roku, którą można obejrzeć na HBO GO. W roli głównej - gwiazda "WandaVision" Kathryn Hahn.

RadioZET.pl