Zamknij

„Sexify” światowym hitem. Polska produkcja drugim najchętniej oglądanym serialem na świecie

04.05.2021 14:02
Sexify - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Sexify” – komediowy serial Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego zadebiutował na Netflixie w środę 28 kwietnia. Polska produkcja "Sexify" szybko stała się światowym hitem platformy, chętnie oglądanym w większości państw świata. W jakich krajach zadebiutował na pozycji nr 1?

"Sexify" światowym hitem. Serial komediowy od Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego zawojował listy Top10 większość państw świata. Produkcja była drugim najchętniej oglądanym serialem Netflixa podczas weekendu majowego.

„Sexify” – o czym jest serial?

Produkcja skupia się na trzech młodych bohaterkach, które próbują nawigować swoje życie uczelniane i uczuciowe, i nauczyć się wyraźniej mówić o swoich potrzebach. Osią fabuły jest chęć stworzenia aplikacji na telefon, która dotyczyć będzie optymalizacji kobiecego orgazmu, w celu wygrania międzyuczelnianego konkursu. Jest to serial komediowy z nutką dramatu, stanowiący zaskakującą wariację na temat historii wchodzenia w dorosłość. 

„Sexify” światowym liderem. Polski serial w TOP10 większości krajów

Serial spotkał się z przychylnością widzów, szybko trafiając na 1. miejsce najchętniej oglądanych produkcji w naszym kraju. Teraz okazuje się, że „Sexify” stało się hitem nie tylko w Polsce.

Jak wynika z danych zebranych przez portal What’s On Netflix, „Sexify” było drugim najchętniej oglądanym serialem świata, zaraz po amerykańskiej produkcji „Cień i kość”. Portal zbiera dane z list Top10 Netflixa we wszystkich krajach, w których dostępna jest platforma i z tych informacji wynika, że „Sexify” (i „Cień i kość”) nie miały sobie równych w dniach 30 kwietnia – 3 maja.

W tych dniach polska produkcja konkurowała o uwagę jedynie z adaptacją powieści fantasy autorstwa Leigh Bardugo o uwagę widzów Netflixa. Wedle danych, przytoczonych przez portal Flixpatrol „Sexify” było liderem rankingu nawet w takich krajach jak Indie, Liban czy na Jamajce, a w większości krajów trafiło do Top3 (Brzaylia, Rosja, Izrael, Niemcy, Francja, Włochy, Austria, Węgry, Ukraina), bądź Top5 (Australia, Kanada, Malezja, Hiszpania, Szwecja, Argentyna).

Co ciekawe – w krajach o znaczącej obecności Polonii – Wlk. Brytanii i Stanach Zjednoczonych – serial cieszył się mniejszą popularnością. W USA „Sexify” jedynie na dwa dni trafiło do Top10, za to w Wlk. Brytanii utrzymało się na wysokiej pozycji tylko przez jeden dzień. Może to w szczególności zaskakiwać, jeśli przypomnimy sobie jak długo na wysokich pozycjach w obu krajach utrzymywały się komedie „Miłość do kwadratu” i zdobywca Złotej Maliny – film „365 dni”.

W samej Polsce natomiast serial utrzymuje się na pozycji nr 1 od piątku 30 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Sexify” – wywiad z twórcami 

Mieliśmy przyjemność porozmawiać z twórcami serialu Netflixa. Efekty naszej pracy można zobaczyć poniżej:

Czytaj także:  "Halston" pobije "Gambit królowej"? Nowy miniserial Netflixa zapowiada się fantastycznie [ZWIASTUN]

RadioZet.pl/Noizz.pl/What-on-netflix.com/Flixpatrol.com