Zamknij

Singapurskie kleszcze - zapowiedź i data premiery serialu z udziałem Charlesa Dance'a

01.03.2021 14:21
Singapurskie kleszcze - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Epic Drama

„Singapurskie kleszcze” to serial, będący adaptacją powieści J.G Farrella, nagrodzonego prestiżową nagrodą Bookera. O czym opowiada serial i kiedy można go oglądać?

„Singapurskie kleszcze” (org. „The Singapore Grip”) to adaptacja powieści J. G Farrella pod tym samym tytułem. Jest to historia brytyjskiej rodziny, mieszkającej w Singapurze podczas ataku Japończyków na ten kraj podczas II Wojny Światowej. Farrell napisał trylogię powieści, skupionych na tematyce kolonialnej. W skład „Trylogii Imperium” wchodzą: „Niepokoje”, „Oblężenie Krisznapuru” oraz właśnie „Singapurskie kleszcze”.

W serialowej wersji powieści podążamy za losami eksportera gumy Waltera Blacketta oraz członków jego rodziny. Oglądając ich losy, od 1941 roku, gdy Singapur jawi się im niczym kraj bogactwa i przywilejów, poprzez coraz bardziej napiętą sytuację w regionie i na świecie. Plany biznesowe zostają przerwane, a los członków rodziny zaczyna być coraz bardziej zagrożony. „Singapurskie kleszcze” to melodramat, osadzony w pięknej scenerii, z widmem wojny w tle. Tytuł serialu odnosi się więc do kleszczy, zaciskających się wokół bohaterów z każdym kolejnym dniem, doprowadzającym do sytuacji wrzenia i napięć.

Zobacz także

„Singapurskie kleszcze” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Singapurskie kleszcze” – obsada i ekipa

Za sterami serialu stoi sir Christopher Hampton, scenarzysta i dramaturg, najlepiej znany z pracy nad takim dobrze przyjętymi filmami, jak „Niebezpieczne związki”, czy „Pokuta”. Reżyserem wszystkich sześciu odcinków jest zaś Tom Vaughan, najlepiej znany z filmów „Co się wydarzyło w Las Vegas”, „Miłosna układanka”, czy pracy przy popularnych serialach, jak „Cold Feet” (brytyjski pierwowzór serialu „Usta Usta”), „The Royals”, czy nominowana do Złotego Globu „Stewardessa”.

Na ekranie zobaczymy zaś m.in. Luke’a Treadawaya, aktora filmowego i teatralnego, nagrodzonego nagrodą im. Oliviera, Davida Morriseyya („The Walking Dead”, czy Charlesa Dance’a („Gra o tron”). W pozostałych rolach także: Jane Horrocks, Colm Meaney, czy Luke Nweberry i Bart Ewards.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Singapurskie kleszcze” – kiedy premiera?

Pierwszy odcinek sześcioodcinkowego serialu wyemitowany zostanie w niedzielę 7 marca o 21.30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki emitowane będą w tym paśmie w kolejne niedziele.

Czytaj także: Złote Globy 2021 rozdane. "The Crown" bezkonkurencyjne, jest też historyczne rozdanie

RadioZet.pl/Informacja prasowa kanału Epic Drama