Zamknij

"Skazana" - Agata Kulesza jako sędzia, która trafiła do więzienia. Kiedy premiera serialu?

08.04.2021 08:20
Aleksandra Adamska i Agata Kulesza
fot. Player/Anna Włoch

Agata Kulesza wystąpiła w serialu "Skazana" - nowej produkcji Player Original, która opowie o sędzi zamkniętej niesłusznie w więzieniu. Kiedy premiera?

"Skazana" to nowy serial Player Original, który zadebiutuje jeszcze w roku 2021. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę i Aleksandrę Adamską. O czym opowiada fabuła produkcji i kiedy zadebiutuje pierwszy odcinek "Skazanej"? 

"Skazana" - Agata Kulesza w nowym serialu Player Original

Polscy twórcy coraz częściej powołują do życia seriale, które mają premierę wyłącznie w internecie. Wśród tego typu produkcji prym wiodą tytuły Player Original, takie jak "Motyw", "Chyłka" czy "Szadź". Niebawem do tego grona dołączy "Skazana" z Agatą Kuleszą w roli głównej.

Fabuła serialu opowie przewrotną historię sędzi Alicji Mazur, który słynie ze swojej surowości wobec przestępców. Kobieta zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła, przez co trafia do więzienia. Tam musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Załamana bohaterka nie poddaje się tylko z powodu jej nastoletniej córki oraz pragnieniu zemsty na tych, którzy ją wrobili.

W więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry.

O nowym serialu Player Original opowiedział Tomasz Blachnicki - producent "Skazanej".

"Skazana" to pierwszy tego typu serial w Polsce, którego akcja dzieje się w zamkniętym zakładzie karnym dla kobiet. Więzienie to odległy i niebezpieczny świat, w który tchnęliśmy bardzo emocjonalną historię głównej bohaterki i szereg postaci inspirowanych prawdziwym życiem "za murem". To opowieść o Alicji - silnej kobiecie, która pewnego dnia znalazła się po drugiej stronie lustra i zrobi wszystko, żeby przetrwać.

Serial "Skazana" powstał na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Wiele z postaci przedstawionych w nadchodzącej produkcji zostało zainspirowanych prawdziwymi przestępczyniami. Zapowiada się więc interesująca i trzymająca w napięciu produkcja.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Skazana" - kiedy premiera?

Showrunnerką "Skazanej" jest Kaśka Śliwińska-Kłosowicz. Za scenariusz odpowiadają natomiast Karolina Szymczyk-Majchrzak, Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Reżyserem serialu został nominowany do Oscara Bartosz Konopka, znany z takich produkcji jak "Nieobecni", "Pod powierzchnią" czy "W głębi lasu".

W rolach głównych oprócz Agaty Kuleszy wystąpili Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska (Kosa, więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek (Swieta, strażniczka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka). Pierwszy sezon serialu będzie składał się z 8 odcinków. Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie zobaczymy "Skazaną", ale twórcy zapewniają, że wydarzy się to w roku 2021.

RadioZET.pl/TVN Grupa Discovery
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET