Zamknij

"Skazana" - nowy polski serial z Agatą Kuleszą już z datą premiery

14.06.2021 14:38
Agata Kulesza
fot. Artur Zawadzki/REPOTER/East News (zdjęcie podglądowe)

"Skazana" to nowy polski serial, który już niebawem zadebiutuje na Playerze. W roli głównej zobaczymy Agatę Kuleszę. Kto jeszcze wystąpi w serialu i kiedy jego oficjalna premiera?

"Skazana" - nowy polski serial z Agatą Kuleszą już z datą premiery. To dobra wiadomość dla fanów rodzimych produkcji. Kolejny, przejmujący kryminał już niedługo pojawi się na Playerze. O czym będzie opowiadał serial "Skazana" i kogo w nim zobaczymy? Podajemy szczegóły.

Zobacz także:  "Przyjaciółki": ruszyły zdjęcia do 18. sezonu. Poznaliśmy też nową gwiazdę serialu!

"Skazana" - nowy polski serial z Agatą Kuleszą już z datą premiery

"Skazana" to nowy polski serial. Opowie on o losach Alicji Mazur, która pracuje jako sędzia. Kobieta od lat była surowa wobec przestępców. Niemałym zaskoczeniem jest to, że sama zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Mazur trafia do więzienia, gdzie musi się odnaleźć wśród kobiet, które sama wcześniej tutaj zesłała. Alicja chce się zemścić na tych, którzy wyrządzili jej krzywdę.

W serialu wystąpią: Agata Kulesza (Alicja), Michał Czernecki (mąż Alicji), Bartłomiej Topa (przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka), Jan Jankowski (prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

Główną scenarzystką serialu "Skaznana" jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Tajemnica zawodowa”, „Królestwo kobiet”). 

Warto wiedzieć, że fabuła serialu "Skazana" jest oparta na książce Ewy Ornackiej o tytule "Skazane na potępienie". Co więcej, niektóre więźniarki są inspirowane prawdziwymi przestępczyniami.

"Skazana": kiedy premiera serialu na Playerze?

Serial "Skazana" ma trafić na Player w sierpniu 2021 roku.

Zobacz także:  Joanna Kulig z główną rolą w nowym serialu Playera. O czym opowie "Pajęczyna"?

RadioZET.pl/TVN