Zamknij

Nowa platforma streamingowa w Polsce. Netflix będzie miał kolejnego konkurenta

19.08.2021 11:46
Netflix - materiał poglądowy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

SkyShowtime to nowy serwis streamingowy, który pojawi się niebawem na polskim rynku. Jakie filmy i seriale oferuje nadchodząca platforma?

W 2022 roku w Polsce ma wystartować zupełnie nowa platforma streamingowa o nazwie SkyShowtime, która będzie miała w swojej bazie produkcje filmowe i serialowe wielu amerykańskich serwisów niedostępnych w naszym kraju.

SkyShowtime: oferta nowej platformy streamingowej w Polsce

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie zmienił się sposób konsumowania filmów i seriali. Popularność zyskał streaming, który pozwala widzom na wykupienie dostępu do baz pełnych klasycznych i całkiem nowych tytułów i oglądanie ich w dogodnym dla siebie czasie, na kilku urządzeniach z dostępem do internetu jednocześnie.

Platformy takie jak Netflix, HBO Go czy Amazon Prime Video będą miały kolejnego konkurenta na polskim rynku. Jak podaje Onet.pl, koncerny Comcast i ViacomCBS połączyły siły, by wejść do Europy z produkcjami dostępnymi w Stanach Zjednoczonych w sieciach NBCUniversal, Sky i ViacomCBS oraz platformach streamingowych Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock.

Jeśli lokalne organy regulacyjne wyrażą zgodę, SkyShowtime ruszy w roku 2022 na terenie ponad 20 europejskich krajów, w tym również w Polsce. Wśród innych państw, w których dostępny będzie nowy serwis znajdą się Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Kosowo, Czarnogóra, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Węgry. W Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech powstanie odrębna platforma w ramach współpracy Paramount+ i Sky. W ofercie SkyShowtime pojawi się ponad 10 tys. godzin filmów, seriali i programów rozrywkowych Comcast i ViacomCBS.

Celem SkyShowtime jest konkurowanie ze światowym liderem wśród platform streamingowych, którym jest Netflix. Urozmaici też rodzimy rynek serwisów z filmami i serialami. Obecnie polscy widzowie mogą korzystać między innymi z dostępu do HBO Go, Amazon Prime Video, Apple TV+, Viaplay, Vod.pl, Outfilm, Player.pl, Ipli czy CDA Premium. SkyShowtime nie będzie jedyną nową usługą, która zadebiutuje u nas w 2022 roku, ponieważ plany wejścia do Polski mają również HBO Max i Disney+.

RadioZET.pl/Onet.pl