Zamknij

David Berkowitz nie był Synem Sama? Netflix zaprezentował zwiastun serialu o seryjnym mordercy

08.04.2021 12:59
David Berkowitz - zdjęcie archiwalne
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Serial dokumentalny Netflix "Sons of Sam: A Descent Into Darkness" stara się odpowiedzieć na pytanie, czy słynny seryjny morderca David Berkowitz był rzeczywiście Synem Sama. W sieci pojawił się zwiastun produkcji, który zgłębia tajemnice śledztwa sprzed wielu lat.

W 1976 roku mieszkańcy Nowego Jorku bali się wyjść na ulicę z powodu serii morderstw, których sprawcą był psychopata znany jako Syn Sama. Kiedy policja zatrzymała Davida Berkowitza, całe miasto odetchnęło z ulgą. Czy to jednak możliwe, że skazany seryjny morderca nie działał sam? Takie pytanie postawili sobie twórcy nowego serialu dokumentalnego platformy Netflix zatytułowanego "Sons of Sam: A Descent Into Darkness".

"Sons of Sam: A Descent Into Darkness" - zwiastun nowego serialu dokumentalnego Netflix

Netflix od dawna prezentuje niezwykle interesujące kryminalne seriale dokumentalne, przedstawiające historie, których nie wymyśliliby nawet najlepsi scenarzyści thrillerów. Niebawem zadebiutuje kolejna produkcja tego typu.

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Sons of Sam: A Descent Into Darkness", którego twórcy po ponad 40 latach ponownie wzięli pod lupę słynną sprawę Syna Sama. Berkowitz został uznany za winnego zabójstwa sześciu osób. Według trailera dokumentu mężczyzna nie działał sam, co mają potwierdzać liczne dowody zebrane podczas śledztwa z 1976 roku.

W produkcji pojawią się materiały filmowe z okresu morderstw, wywiady z osobami bliskimi śledztwu oraz ustalenia i zeznania Maury'ego Terry'ego - twórcy książki "The Ultimate Evil: An Investigation Into a Dangerous Satanic Cult", w której autor przedstawia tezy świadczące, iż Berkowitz nie działał w pojedynkę. Niestety pisarz zmarł w 2015 roku, więc wszystkie jego wypowiedzi, to archiwalia sprzed lat. Zwiastun nowego filmu dokumentalnego rzuca więc nowe światło na sprawę Berkowitza, która przez wiele osób jest uważana za dawno rozwiązaną.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Sons of Sam: A Descent Into Darkness" - kiedy premiera?

Reżyserem serialu jest Joshua Zeman. Za produkcję "Sons of Sam: A Descent Into Darkness" odpowiadają Sara Enright, Zara Duffy, Dave Sirulnick, Jon Kamen, Joshua Zeman, Josh Braun oraz Dan Braun. Serial składa się z czterech trwających po 60 minut odcinków. Zadebiutuje na platformie Netflix już 5 maja 2021 roku.

RadioZET.pl/Dealine
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET