Zamknij

"Sportowe opowieści": Netflix zaprasza na przełomową serię o kulisach świata sportu [ZWIASTUN]

28.07.2021 16:02
sportowe opowieści netflix
fot. DUANE BURLESON/ASSOCIATED PRESS/East News

"Sportowe opowieści", pięcioczęściowy cykl dokumentów Netflixa, przedstawi nowe spojrzenie na wyjątkowe postaci, istotne wydarzenia, afery i skandale w świecie sportu.

"Sportowe opowieści" to nowa seria dokumentalna Netflixa, która opowie o kulisach najważniejszych wydarzeń sportowych, o których rozpisywano się na całym świecie. Twórcy serialu "Bardzo dziki kraj" starają się jednak rzucić nowe światło na te historyczne wydarzenia. Ich serial jest przełomowy także z innego względu - jego odcinki będą pojawiały się w serwisie  Netflix w tygodniowych odstępach (!).

Zobacz także

"Sportowe opowieści" na Netflix: Serial o kulisach świata sportu [ZWIASTUN]

"Sportowe opowieści" to pięcioodcinkowy serial dokumentalny, a właściwie pięć dokumentów zebranych w jeden cykl. Każda z części, które będą pojawiać się w serwisie co tydzień, jest poświęcona innemu momentowi w historii sportu — ważnej walce, igrzyskom olimpijskim, decydującemu meczowi. Twórcy dokumentu analizują wszystko, o czym nie wspomniały media, pokazując jednocześnie, jak jedno wydarzenie poza boiskiem może przekreślić wszystkie sportowe triumfy.  Rozmawiają też z bohaterami tych wydarzeń, ujawniając skrywane pod potem siłę charakterów, niezłomność, złamane serca, triumfy, przemoc, śmiech i patos. 

"Sportowe opowieści" - Kiedy premiera na Netflix?

Pierwsza część, której premiera odbędzie się 10 sierpnia 2021 roku, nosi tytuł "Bójka w The Palace" i skupia się na haniebnym wydarzeniu, jakie rozegrało się między dwoma drużynami NBA 19 listopada 2004 roku. Następne - "Układ z diabłem", "Caitlyn Jenner", "Zbrodnia i kary" i "Przełamanie" - będą udostępniane co tydzień, opowiadając kolejno historie Christy Martin, nazywanej najbardziej wpływową bokserką wszech czasów, transpłciowej Caitlyn Jenner, która w 1976 roku zdobyła złoty medal w dziesięcioboju w Montrealu, zawodników klubu hokejowego Trashers oraz gwiazdy tenisa Mardy’ego Fisha i jego problemach psychicznych.

Reżyserami dokumentów są Chapman Way i Maclain Way ("Bardzo dziki kraj"), Floyd Russ ("Zion"), Laura Brownson ("Czarno-biała historia Rachel Dolezal", "Lemon") i Crystal Moselle ("Betty", "Wataha").

RadioZET.pl/Netflix

Zobacz także