Zamknij

Netflix stworzy serial o sukcesie aplikacji Spotify. W obsadzie gwiazdor "Wikingów"

15.06.2021 12:58
Netflix stworzy serial o sukcesie aplikacji Spotify. W obsadzie gwiazdor "Wikingów"
fot. Primakov / Shutterstock.com

Netflix zapowiedział nowy serial fabularny, który skupi się na burzliwej drodze do sukcesu aplikacji Spotify. Przedstawiamy pierwsze szczegóły związane z produkcją.

Spotify to popularna aplikacja muzyczna, z której każdego dnia korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Mało kto jednak zna historię jej sukcesu. Netflix postanowił temu zaradzić i zapowiedział serial, dzięki któremu apka nie będzie miała przed nami już żadnych tajemnic.

Zobacz także

"Spotify Untold" - Netflix stworzy serial o aplikacji Spotify

Jak podaje magazyn Variety, niezatytułowany jeszcze serial ma być adaptacją książki "Spotify Untold" autorstwa szwedzkich dziennikarzy Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. Całość ma skupić się na osobie Daniela Eka (współzałożyciela i dyrektora generalnego Spotify) oraz jego współpracowników, przedstawiając ich drogę na szczyt. W literackim pierwowzorze ukazano też kulisy konfliktów Spotify z między innymi  Steve'em Jobsem oraz Taylor Swift. Istnieje zatem szansa, że serial również do tego nawiąże.

Na obecną chwilę nie znamy przewidywanej daty premiery serialu. Wiemy jedynie, że produkcja trafi do oferty Netflixa w 2022 roku. Ogłoszono za to obsadę. W roli głównej wystąpi Edvin Endre (znany z roli Erlendura w serialu "Wikingowie"), który wcieli się w Daniela Eka. U jego boku zagrają również: Ulf Stenberg jako Per Sundin, Gizem Erdogan jako Petra Hansson, Joel Lützow jako Andreas Ehn oraz Christian Hillborg w roli Martina Lorentzona.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Variety