Zamknij

"Gwiezdne Wojny" po japońsku. Zobacz pierwszy zwiastun serialu "Star Wars: Visions" [WIDEO]

18.08.2021 08:06
Star Wars: Visions - kadr z serialu Disneya
fot. Disney+/materiały prasowe

Platforma Disney+ udostępniła pierwszą zapowiedź antologii anime "Star Wars: Visions". W serialu pojawią się nowe historie osadzone w świecie "Gwiezdnych Wojen".

Fani "Gwiezdnych Wojen" i anime powinni być zadowoleni. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nadchodzącego serialu animowanego "Star Wars: Visions". Jak słynna seria science fiction prezentuje się w japońskiej odsłonie?

"Star Wars: Visions" - pierwszy zwiastun serialu anime w świecie "Gwiezdnych Wojen"

Platforma Disney+ powołała do życia nowy serial animowany związany z ogromną marką filmową. Po premierze antologii "What If...?", w której możemy śledzić alternatywne losy superbohaterów z produkcji Marvel Studios, przyszła pora na "Gwiezdne Wojny". W "Star Wars: Visions" zobaczymy odrębne historie poszerzające uniwersum zbudowane przez George'a Lucasa.

"Star Wars: Visions" to kolejny serial animowany, w którym możemy poznać wydarzenia niezwiązane z sagą o Skywalkerach. Według zapowiedzi serial będzie ukazywał 9 odrębnych opowieści dziejących się w świecie "Gwiezdnych Wojen", za które odpowiadały różne studia tworzące filmy i seriale anime. Platforma Disney+ podzieliła się dwoma zwiastunami: oryginalnym i z dubbingiem w języku angielskim.

W zwiastunie pojawia się zapowiedź historii, które zobaczymy w "Star Wars: Visions". Każda opowie nie tylko losy innego bohatera, ale zostanie też wykonana w innej technice. Zadowoleni będą więc nie tylko miłośnicy "Gwiezdnych Wojen", ale również fani anime, ponieważ w serialu pojawi się cały przekrój różnych technik tworzenia japońskich kreskówek.

Połączenie "Gwiezdnych Wojen" z kulturą japońską nie powinno nikogo dziwić. George Lucas wielokrotnie podkreślał, że tworząc swój świat, inspirował się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. To, co w klasycznych "Gwiezdnych Wojnach" jedynie sugerowało powiązania z Japonią, w serialu zostało wydobyte na światło dzienne. W zwiastunie pojawia się więc wiele momentów wykorzystujących elementy kulturowego dorobku kraju samurajów.

"Star Wars: Visions" - kiedy premiera?

Za produkcją "Star Wars: Visions" stoją takie studia anime jak Trigger, Production IG, Kamikaze Douga, Geno Studio, Studio Colorido, Kinema Citrus oraz Science Saru. Wśród twórców antologii pojawili się Kenji Kamiyama, Eunyoung Choi, Hiroyuki Imaishi, Masahiko Otsuka czy Takashi Okazaki. Serial trafi na Disney+ już 22 września 2021 roku. Platforma nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Disney+/YouTube