Zamknij

Stranger Things: twórcy lubianego serialu Netflixa pozwani. O co chodzi tym razem?

20.07.2020 13:11
Kadr z serialu "Stranger Things"
fot. Instagram/@strangerthingstv

"Stranger Things" to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych produkcji Netflixa. Ekipa odpowiedzialna za sukces serialu otrzymała kolejny pozew. O co tym razem chodzi?

Stranger Things: twórcy lubianego serialu Netflixa pozwani. O co chodzi tym razem? Co jakiś czas pojawiają się kontrowersje dotyczące popularnego serialu Netflixa. Twórcom "Stranger Things" zarzucano już kradzież pomysłów. Nie inaczej jest tym razem. Bracia Duffer i Netflix zostali oskarżeni przez wytwórnię filmów Irish Rover Entertainment.

Zobacz także: Emily in Paris: nowy serial twórcy "Seksu w wielkim mieście" trafi w tym roku na Netflixa 

Stranger Things: twórcy lubianego serialu Netflixa pozwani. O co chodzi tym razem?

Netflix i Bracia Duffer zostali oskarżeni o kradzież pomysłów z niewykorzystanego scenariusza do filmu "Totem", którego autorem jest Jeffrey Kennedy. Wytwórnia Irish Rover Entertainment zarzuca skopiowanie fabuły, bohaterów, miejsc zdarzeń, a nawet dialogów. Jak miało dojść do kradzieży? 

Wytwórnia uważa, że to Aaron Sims wyniósł pomysły. Współpracował on wcześniej z Kennedym, ale następnie został zatrudniony przy "Stranger Things", gdzie pełni funkcję szkicownika koncepcyjnego. Jak podaje Antyradio.pl - Netflix miał się wypowiedzieć na temat afery.

Przedstawiciele popularnej platformy streamingowej przyznali, że Kennedy jest im znany. Mężczyzna od lat liczy na solidne odszkodowanie. Netflix zapewnia także, że bracia Duffer samodzielnie stworzyli serial "Stranger Things" i nie korzystali z cudzych pomysłów. Warto wspomnieć, że w planach jest nakręcenie pięciu sezonów serialu "Stranger Things". Obecnie trwają prace nad czwartą częścią.

Zobacz także: HBO ujawnia najchętniej oglądane seriale w pierwszej połowie 2020 roku 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Antyradio.pl