Zamknij

Stulecie Winnych: kiedy finał sezonu serialu TVP i czego się spodziewać?

Roksana Orlicka
18.05.2020 13:52
Stulecie Winnych kiedy finał sezonu
fot. Instagram/@stuleciewinnychtvp

"Stulecie Winnych" to serial emitowany w Telewizji Polskiej. To historia rodziny, której losy przyciągają przed telewizor miliony widzów. Kiedy odbędzie się finał 2. sezonu serialu "Stulecie Winnych" i czego możemy się spodziewać?

Stulecie Winnych: kiedy finał sezonu serialu TVP? Nieuchronnie zbliżamy się do wakacyjnej przerwy, co oznacza, że wiele seriali zniknie z telewizji, by powrócić w jesiennej ramówce. "Stulecie winnych" to produkcja z gwiazdorską obsadą, która przyciąga przed telewizory miliony widzów. To obecnie jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej. 

Kiedy zostanie wyświetlony finał 2. sezonu "Stulecia Winnych"? Zdradzamy poniżej wszystkie szczegóły.

Zobacz także: BrzydUla: Małgorzata Socha zdradziła, kiedy spodziewać się nowych odcinków serialu 

Co znajdziesz w artykule?

  • dowiesz się, kto jest twórcą serialu "Stulecie Winnych"
  • poznasz obsadę serialu
  • dowiesz się, kiedy zostanie wyemitowany ostatni odcinek 2. sezonu serialu "Stulecie Winnych"
  • przeczytasz streszczenie finałowego odcinka

Stulecie Winnych: kiedy finał sezonu serialu TVP?

"Stulecie Winnych" to serial, który miał premierę w 2019 roku. Autorką scenariusza jest Ilona Łepkowska, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich scenarzystek, odpowiedzialna między innymi za sukces "Barw szczęścia" czy "M jak miłość"

Serial przedstawia losy rodzinny Winnych i jest oparty na podstawie trylogii Ałbeny Grabowskiej. W "Stuleciu Winnych" możemy zobaczyć największe gwiazdy polskiej telewizji: Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Katarzynę Kwiatkowską, Lesława Żurka, Piotra Roguckiego czy Arkadiusza Janiczka.

W serialu śledzimy losy rodziny Winnych. Mieszkają oni w podwarszawskim Brwinowie. Ich życie nie jest usłane różami. Fabuła serialu opowiada historię Ani i Mani, bliźniaczek, które zostały osierocone przez matkę. Akcja toczy się podczas I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych.

2. sezon serialu "Stulecie Winnych" pojawił się na antenie Telewizji Polskiej w marcu. Jego finał jest zaplanowany na niedzielę, 31 maja 2020 roku o godzinie 20.15.

Poniżej można przeczytać streszczenie ostatniego odcinka 2. sezonu serialu "Stulecie Winnych":

W rodzinie Winnych trwa żałoba po śmierci Broni. Stanisław jest załamany i nie wie, jak poradzą sobie bez zaradności nestorki rodu. Na dodatek Ignacy zaskakuje bliskich informacją, że z powodu wątpliwości religijnych odszedł ze stanu kapłańskiego. W tym samym czasie niespodziewanie z Włoch wraca Andzia z synami. Uciekając przed sycylijską mafią, chroni się w Brwinowie. Jej pojawienie się wprowadza radość i nadzieję do smutnego domu Stanisława. Łucja przekonuje się, że opuszczając więzienną celę, wpadła w nową niewolę - sutenerską. Kobieta próbuje przeciwstawić się Walczakowi, ten ma jednak nad nią władzę. Mania po raz kolejny szykuje się do ślubu z Ryszardem. Michał nie może zrozumieć, dlaczego Ania nie chce za niego wyjść. Czuje, że ukochana nie jest z nim szczera.

Zobacz także: The Eddy: serial Netflixa z Joanną Kulig nie spodobał się krytykom. Padły mocne słowa 

RadioZET.pl/Teleman.pl/RO