Zamknij
"Świat według Kiepskich": 22 lata temu wyemitowano 1. odcinek. Tak zmienili się aktorzy [FOTO]
6 Zobacz galerię
fot. Rafal Witczak/East News

"Świat według Kiepskich" to legendarny polski serial, który 16 marca 2021 roku skończył 22 lata. Jak wyglądał pierwszy odcinek? Jak zmienili się aktorzy znani z "Kiepskich"? Zapraszamy do naszej galerii!

"Świat według Kiepskich" bawi widzów już od 22 lat. Kultowy polski sitcom zadebiutował na ekranach telewizorów dokładnie 16 marca 1999 roku i po dziś dzień cieszy się olbrzymią popularnością. Z okazji 22. urodzin serialu "Świat według Kiepskich" przedstawiamy galerię, w której zobaczycie, jak na przestrzeni lat zmienili się aktorzy, a także przypominamy, jak wyglądał 1. odcinek serialu o Ferdku i jego zabawnych perypetiach.

"Świat według Kiepskich" - 22. rocznica emisji serialu

Prace nad serialem "Świat według Kiepskich" wystartowały w 1998 roku. Zgodnie z doniesieniami prasowymi, pierwszymi obsadzonymi postaciami były Babka Kiepska oraz Mariolka, w które wcieliły się kolejno Krystyna FeldmanBarbara Mularczyk. Potem przyszedł czas na Halinkę (Marzena Kipiel-Sztuka) i Waldka (Bartosz Żukowski) oraz wreszcie Ferdka ( Andrzej Grabowski), który początkowo nazywał się Ludwik

Pierwszy odcinek "Kiepskich" został wyemitowany 16 marca 1999 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że produkcja zyska miano kultowej i będzie jednym z najdłużej emitowanych sitcomów w dziejach polskiej telewizji. Teraz, 22 lata później, "Świat według Kiepskich" doczekał się przeszło pół tysiąca odcinków i wciąż bawi nas do łez.

"Świat według Kiepskich" - jak wyglądał 1. odcinek?

Ferdek jako Batman i "Sex Telefon", czyli 1. odcinek kultowego serialu "Świat według Kiepskich". Trzeba przyznać, że "Kiepscy" wystartowali z nie lada przytupem. W 1. odcinku serialu obserwowaliśmy dantejskie sceny, do których doprowadziła... awaria telewizora. Gdy spalił się odbiornik, Waldek wpadł w panikę, Ferdek wściekł się nie na żarty, zaś Halinka zapewniła, że rodzina wpędzi ją do grobu. Na domiar złego Mariolka wróciła do domu obwieszczając, że "wywalili ją z budy". To jednak dopiero początek problemów.

W mieszkaniu Kiepskich zjawia się... terrorysta, który grozi rodzinie pistoletem. Jąkała, bo tak brzmiał jego pseudonim, partaczy jednak robotę i zostaje obezwładniony przez... znającego karate Ferdka. Kiepski zostaje bohaterem, o którym mówią media w całym kraju. Ten jednak nie może zobaczyć się na ekranie, bowiem telewizor wciąż nie działa. Za ten stan rzeczy obwinia Babkę i stwierdza, że ta "buli z renty na nowy telewizor". 

W 1. odcinku "Świata według Kiepskich" poznajemy również Paździochów, czyli słynnych sąsiadów głównych bohaterów. Helena i Marian wręczają Ferdkowi pelerynę Batmana w nagrodę za jego bohaterską postawę przy schwytaniu bandziora. Po pewnym czasie Ferdek wpada na pomysł założenia rodzinnego biznesu. Ma być to... "Sex Telefon". Gdy przychodzi jednak co do czego, nikt z familii nie potrafi poradzić sobie z zadaniem. Nikt z wyjątkiem Mariolki...

Zobacz także

"Świat według Kiepskich" - jak zmienili się aktorzy?

"Świat według Kiepskich" to wciąż emitowany serial, który - jeśli wierzyć ostatnim zapewnieniom Niny Terentiew - prędko nie zniknie z anteny. Niestety, produkcja nie wygląda już jak dawniej. Straciła bowiem wielu aktorów. Na przestrzeni lat przyszło nam pożegnać choćby Krystynę Feldman (Babka Kiepska), Bohdana Smolenia (Listonosz Edzio) czy Zofię Czerwińską (Wisława Malinowska), zaś w ciągu ostatnich miesięcy wstrząsnęły nami wieści o odejściu dwóch ikonicznych aktorów:  Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w rolę poczciwego Arnolda Boczka, oraz Ryszarda Kotysa, który przez lata bawił nas jako Marian Paździoch.

"Świat według Kiepskich" trwa jednak dalej, a aktorzy zmieniają się i dojrzewają na naszych oczach. Jak zmienili się aktorzy znani z serialu? Zapraszamy do naszej galerii!