Zamknij

Świat według Kiepskich: Nina Terentiew ogłosiła decyzję. Co dalej z serialem?

16.03.2021 16:23
Świat według Kiepskich
fot. Dobryszycka Natalia/ East News

"Świat według kiepskich" to serial uwielbiany przez kolejne pokolenia Polaków. Niestety, w ostatnim czasie widzowie stracili dwóch aktorów: Dariusza Gnatowskiego, który zmarł w październiku 2020 roku i Ryszarda Kotysa, zmarłego w styczniu tego roku. Czy serial bez Boczka i Paździocha jest w stanie przetrwać? Nina Terentiew zdradziła, jaką decyzję podjęła co do emisji "Świata według Kiepskich".

"Świat według kiepskich" to serial Polsatu emitowany od 1999 roku. Produkcja doczekała się pół tysiąca odcinków. Mimo że na przestrzeni lat widzowie musieli uporać się ze śmiercią kilkorga aktorów (m.in. Krystyny Feldman czy Bohdana Smolenia) serial wciąż był kontynuowany.

Niedawno z życiem pożegnali się kolejni aktorzy, m.in.  Dariusz Gnatowski i  Ryszard Kotys, czyli serialowi Arnold Boczek oraz Marian Paździoch. Byli to dość istotni bohaterowie i bliskie osoby w życiu rodziny Kiepskich.

Zobacz też:  Świat według Kiepskich” – syn Paździocha znów zawita na ekranie

Świat według Kiepskich: Nina Terentiew ogłosiła decyzję. Co dalej z serialem?

W związku z tym wielu fanów serialu zastanawiało się, co dalej z losami mieszkańców kamienicy na ulicy Ćwiartki 3/4. Pojawiły się głosy, że bez Boczka i Paździocha to już nie to samo, a serial po tylu latach emisji powinien zniknąć z anteny Polsatu.

Nina Terentiew w rozmowie z serwisem Styl.pl zdradziła, co dalej ze "Światem według Kiepskich".

"Świat według Kiepskich” się kręci i nadal będzie. Ten serial to wielka tradycja Polsatu i wielka wartość. Czy się to komuś podoba, czy nie" - powiedziała dyrektor programowa Polsatu, dodając: "Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Odszedł Darek Gnatowski. Odszedł Ryszard Kotys, który grał Mariana Paździocha, ale w obsadzie mamy jego syna, Janusza Mariana Paździocha (w tej roli Sławomir Szczęśniak - przyp. red.), który już skradł serca widzów. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego" - zdradziła Terentiew.

Informacja o pozostaniu serialu w ramówce Polsatu trafiła na fanpage programu. Jednych ta wiadomość ucieszyła, drudzy stwierdzili, że bez Babki, Paździocha, Boczka czy Boryska serial nie ma racji bytu. A wy co sądzicie o pomyśle stacji?