Zamknij

"Świat według Kiepskich" znika z anteny? Jest oficjalny komentarz Polsatu

22.06.2020 13:05
"Świat według kiepskich" - to już koniec znanego serialu?
fot. Facebook:@kiepscy

"Świat według Kiepskich" nie będzie dłużej kręcony? Według "Faktu" nie będzie nowych odcinków kultowego serialu. Aktorzy nie wrócili na plan i nic nie wiedzą o wznowieniu zdjęć. Telewizja Polsat wydała oficjalny komunikat. 

Koniec serialu "Świat według Kiepskich"? Kultowy tasiemiec Polsatu o perypetiach Ferdka Kiepskiego, Arnolda Boczka i Mariana Paździocha może nie doczekać się kontynuacji - takie wiadomości przekazał "Fakt". Jak dowiedział się tabloid, zdjęcia powinny były ruszyć w czerwcu, ale aktorzy nadal nie dostali scenariusza ani zaproszenia na plan. Telefon w produkcji milczy. Nawet obsada nie może uzyskać informacji o terminach nagrań.

Nie nagrywamy i nie znamy daty ewentualnych zdjęć, więc prawdopodobnie to koniec. Szkoda, bo to była fajna przygoda. Dzięki Halince zyskałam popularność, a ona była jak moja druga skóra - przekazała w rozmowie z "Faktem" Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska.

"Świat według Kiepskich" pojawia się na antenie Polsatu od ponad 20 lat i jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Pierwszy odcinek widzowie obejrzeli 16 marca 1999 roku. Do dzisiaj nakręcono 33 serie. Produkcja o życiu rodziny bezrobotnego Ferdka Kiepskiego i jej sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu przy ulicy Ćwiartki 3/4, zdobyła rzesze wiernych widzów. Wiele powiedzonek głównych bohaterów weszło do języka potocznego, a sam serial, choć przez lata krytykowany za chamstwo i hołdowanie prymitywnym gustom, zyskał miano kultowego. 

365 dni: film zostanie usunięty z Netflixa? Wystosowano odpowiedni apel 

Świat według Kiepskich - to koniec serialu? Polsat dementuje doniesienia

Wypowiedź serialowej Halinki o możliwym zakończeniu serialu pewnie zmartwiła wielu fanów. Czy to możliwe, aby stacja Polsat tak nagle zrezygnowała ze swojego sztandarowego tasiemca? Okazuje się, że obawy są nieuzasadnione. Rzecznik prasowy Polsatu zaprzeczył doniesieniom "Faktu", że serial nie będzie kontynuowany. 

Informacje o zakończeniu produkcji serialu są nieprawdziwe - podkreślił Tomasz Matwiejczuk w rozmowie z Onet Kultura.

Przedstawiciel stacji zapewnił, że powstaną nowe odcinki "Świata według Kiepskich". Dokładny termin emisji na razie nie jest znany. 

Posłuchaj podcastu