Zamknij

Serial "Świt żywych trupów" - humorystyczna oda do George'a Romero [ZWIASTUN]

27.07.2021 10:10
Świt żywych trupów - kadr z serialu
fot. Syfy/materiały prasowe

Stacja Syfy zaprezentowała pierwszy zwiastun serialu "Świt żywych trupów" - produkcji opartej na kultowej serii horrorów George'a A. Romero. Jak prezentuje się zapowiedź?

Kultowy horror "Świt żywych trupów" doczekał się nowej wersji. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu opartego na sadze o zombie stworzonej przez George'a A. Romero. Fanów oryginału czeka kilka zaskoczeń.

"Świt żywych trupów" - zwiastun serialu o zombie

W 1968 roku niezależny horror "Noc żywych trupów" był początkiem przełomowej zmiany wizerunku żywego trupa w popkulturze. Z czasem produkcja doczekała się kolejnych kontynuacji a George A. Romero został okrzyknięty ojcem chrzestnym filmów o zombie.

Chociaż "Świt żywych trupów" doczekał się remake'u z 2004 roku w reżyserii Zacka Snydera, zdecydowano się zrobić serial pod tym samym tytułem, który, jak wynika ze zwiastuna, jest wariacją na temat słynnego horroru. Twórcy serialowego "Świtu żywych trupów" poszli o krok dalej od Romero i stworzyli prawdziwe połączenie opowieści grozy z iście slapstickową komedią.

Humor dominuje zwiastun "Świtu żywych trupów" - historii opowiadającej o rozpoczęciu się apokalipsy zombie. Warto pamiętać, że oryginałowi również nie brakowało wątków humorystycznych, film był przede wszystkim ironicznym komentarzem na temat amerykańskiego społeczeństwa. Twórcy serialu postawili bardziej na humor sytuacyjny, chociaż nie wykluczone, że w fabule nie brakuje również odniesień do sytuacji z realnego świata. Chociaż zwiastun zapowiada "odę do ojca chrzestnego zombie", wygląda na to, że serial poza tytułem, nie będzie miał nic wspólnego ze słynną trylogią Romero.

"Świt żywych trupów" - kiedy premiera serialu?

Twórcami nowego "Świtu żywych trupów" są Jed Elinoff i Scott Thomas. Reżyserem został natomiast Steven Kostanski. W rolach głównych wystąpili między innymi  Keenan Tracey i Natalie Malaika. Serial trafi na Syfy już w październiku 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/YouTube