Zamknij

TVN rezygnuje z jednego z najpopularniejszych seriali. Jaki jest powód?

27.11.2020 10:35
Szkoła
fot. Michał Lichtanski/East News

"Szkoła" znika z programu telewizyjnego TVN 7. Serial, który był emitowany od 2014 roku, zakończy się na 13. sezonie. Dlaczego podjęto taką decyzję? Zdradzamy szczegóły.

TVN rezygnuje z jednego z najpopularniejszych seriali. Mowa o "Szkole", czyli produkcji, która była realizowana przez krakowski odział. Jak podaje Onet, powołując się na wirtualnemedia.pl, TVN 7 nie będzie już kontynuować tego paradokumentu. Jaki jest powód takiej decyzji? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Anita Jancia: była przyjaciółką Hanki Mostowiak, teraz jest gwiazdą filmu Netflixa. Jak się zmieniła? 

"Szkoła": TVN rezygnuje z kontynuacji serialu. Jaki jest powód?

"Szkoła" to serial paradokumentalny, który był emitowany od 2014 roku. W każdym z odcinków przedstawiano historie uczniów i nauczycieli. Akcja rozgrywała się w Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. Widzowie śledzili rozterki nastolatków. Produkcja przez wiele lat cieszyła się popularnością. Najpierw była emitowana na TVN, następnie "Szkołę" przeniesiono na TVN7. Dlaczego podjęto decyzję, żeby już nie kontynuować "Szkoły"?

Rzeczywiście, kończący się sezon "Szkoły" będzie ostatnim, już jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu produkcji - powiedział Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Czaja tłumaczy, że stacja zamierza inwestować w pasma prime-time, czyli czasie największej oglądalności.

Zależy nam też na zatrzymaniu widzów przez cały rok, nie tylko wiosną i jesienią. Dlatego na przykład w styczniu i lutym chcemy utrzymać emisję obu codziennych seriali - "Brzyduli" i "Zakochanych po uszy". Pracujemy też nad nowymi programami dla młodszej widowni, ale raczej jeszcze nie na wiosnę - dodał.

Bogdan Czaja nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

"Szkoła": kiedy można obejrzeć finałowy odcinek?

Finałowy odcinek 13. sezonu serialu "Szkoła" będzie można obejrzeć w piątek, 27 listopada, o godz. 16:15.

Zobacz także: Anna Mucha wspomina początki pracy w „M jak Miłość“. Jak zmieniła się aktorka? 

RadioZET.pl/Onet.pl/Wirtualnemedia.pl