Zamknij

"Szpital New Amsterdam": widzów 3. sezonu czeka poważna zmiana. O co chodzi?

13.10.2021 08:12
Szpital New Amsterdam - materiały prasowe
fot. Universal Television/materiały prasowe

Nowe odcinki serialu "Szpital New Amsterdam" niebawem trafią do Polski. W trzecim sezonie produkcji dokonano dość dużej zmiany podczas kręcenia hitu NBC. O czym mowa?

Już niedługo fani serialu "Szpital New Amsterdam" będą mieli okazję śledzić nowe przygody bohaterów słynnego dramatu medycznego. W trzecim sezonie produkcji widzów czeka poważna zmiana. 

"Szpital New Amsterdam" sezon 3: poważna zmiana produkcji serialu

Seriale medyczne to dość popularna odmiana telewizyjnej rozrywki. Zaszczytne miejsce obok takich hitów jak "Ostry dyżur", "Chirurdzy", "Doktor House", czy "Hoży doktorzy" zajął w 2018 roku "Szpital New Amsterdam". Adaptacja książki "Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital" autorstwa Erica Manheimera stworzona przez stację NBC od tego czasu zdobyła rzeszę fanów na całym świecie.

Jak podaje Świat seriali, w nowych odcinkach "Szpitala New Amsterdam" pojawi się pewne odstępstwo od tego, jak tytuł był tworzony do tej pory. Serial zasłynął z tego, że niemal w całości był kręcony w prawdziwym szpitalu. Zdnajstjęcia do nowych odcinków były kręcone już podczas pandemii COVID-19, więc twórcy zdecydowali się stworzyć replikę ośrodka w studio filmowym. Z tego powodu część nowego sezonu "Szpitala New Amsterdam" powstała na zwyczajnym planie filmowym. Czy widzowie zdołają zauważyć tę różnicę?

Na szczęście nie będzie żadnych zmian jeśli chodzi o gwiazdy produkcji. Głównych bohaterów "Szpitala New Amsterdam" grają Ryan Eggold (Maks Goodwin), Freema Agyemanas (Hana Sharpe), Janet Montgomery (Laura Bloom), Jocko Simsas (Floyd Pearson), Anupam Kheras (Anil Kapoor) oraz Tyler Labineas (IggyFrome).

"Szpital New Amsterdam": o czym jest serial?

Produkcja opowiada o doktorze Maksie Goodwinie - dyrektorze medycznym tytułowego szpitala - najstarszej tego typu placówki w Stanach Zjednoczonych. Lekarz robi, wszystko, by przywrócić mu dawną świetność. Dąży do zreformowania zaniedbanego miejsca poprzez rezygnowanie z absurdalnej biurokracji i zapewnienie wyjątkowej opieki pacjentom. W trzecim sezonie jedną z głównych osi fabularnych będzie pandemia koronawirusa, z którą zmierzą się pracownicy tytułowego ośrodka.

"Szpital New Amsterdam" sezon 3: kiedy premiera?

Trzeci sezon produkcji składa się z 14 odcinków. W Polsce będzie dostępny na kanale FOX. Zadebiutuje już 13 października 2021 roku. Widzowie ze Stanów Zjednoczonych mogą już oglądać pierwszy odcinek sezonu czwartego. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do naszego kraju.

RadioZET.pl/Świat seriali