Zamknij

"The Office PL" z datą premiery. Kiedy polska wersja kultowego serialu trafi na ekrany?

20.09.2021 15:52
The Office PL z datą premiery
fot. Łukasz Bąk/CANAL+

"The Office PL" zmierza na ekrany. Kiedy zobaczymy pierwsze odcinki polskiej wersji jednego z najsłynniejszych seriali komediowych w historii telewizji?

CANAL+ zaprasza na premierę polskiej wersji "The Office". Serial, którego twórcy odważyli się przełożyć legendarną produkcję na polskie realia, zadebiutuje na ekranach jeszcze tej jesieni. W rolach głównych zobaczymy Piotra Polaka, Vanessę Alexander i Adama Woronowicza. Za reżyserię odpowiada twórca "Magnezji" i "Disco Polo" - Maciej Bochniak. 

Zobacz także

"The Office PL": Kiedy premiera na CANAL+?

"The Office PL" trafi na antenę CANAL+ oraz do biblioteki serwisu canalplus.com już 22 października 2021 roku. Polska produkcja, podobnie jak brytyjski oryginał czy amerykański hit, ma przekraczać granice i stanowić kąśliwy komentarz do takich kwestii jak polska homofobia, seksizm i rasizm. Stacja zapowiada jednak, że nie będzie to kopia klasycznego "The Office", lecz "The Office 3.0" - wersja zaktualizowana i dopasowana do naszych rodzimych biurowych absurdów. Piotr Polak wcieli się w polski odpowiednik Michaela Scotta, zaś Scranton w stanie Pensylwania zastąpią podwarszawskie Siedlce. 

"The Office PL": Obsada i twórcy

W "The Office PL" poza wspomnianymi już gwiazdami wystąpią nieco mniej znani: Kornelia Strzelecka, Monika Kulczyk, Mikołaj Matczak, Jan Sobolewski, Marcin Pempuś i Adam Bobik. Za produkcję odpowiadają Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński, a za reżyserię Maciej Bochniak. Zdjęcia zrealizował Paweł Chorzępa. Głównym scenarzystą jest Łukasz Sychowicz - prywatnie wielki fan amerykańskiej wersji serialu, która jest uznawana za jeden z najważniejszych sitcomów w historii telewizji. Serial powstawał w ścisłej konsultacji z BBC Studios i twórcą brytyjskiego oryginału - Rickym Gervaisem, a także we współpracy z Comedy Central.

Czy polskim twórcom uda się utrzymać poziom brytyjskiego mockumentu i jego amerykańskiego rebootu? I czy Polak sprosta wysokim wymaganiom fanów Steve'a Carella i Ricky'ego Gervaisa? Przekonamy się już 22 października 2021 roku.

RadioZET.pl/CANAL+