Zamknij

TVP nie wyemitowała filmu Netflixa o Eurowizji. Czy powodem był słaby wynik Rafała Brzozowskiego?

24.05.2021 10:05
Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

TVP nie wyemitowała filmu Netflixa „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”. Po czwartkowym półfinale, w którym polski reprezentant – Rafał Brzozowski – nie przeszedł do kolejnego etapu Konkursu Piosenki Eurowizji, Telewizja Polska zdecydowała się nie emitować jednak filmu Netflixa, nawiązującego do słynnej imprezy. Co pokazano w zamian?

Finał Eurowizji 2021 już za nami. Imprezę wygrał włoski zespół  Måneskin  z utworem „Zitti E Buoni”. Polskę w tegorocznym konkursie reprezentował Rafał Brzozowski. Jego występ w półfinale odbył się w czwartek wieczorem. Artysta nie przeszedł jednak do finałowego starcia. Polski wykonawca nie dostał odpowiedniej liczby głosów i odpadł z konkursu.

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, chwalił wprawdzie występ Brzozowskiego w mediach społecznościowych, jednak równocześnie zdecydował się w ostatniej chwili zmienić ramówkę stacji.

Jak informowaliśmy w środę 19 maja, w ramach celebracji specyficznego święta muzyki, jakim jest Eurowizja – Telewizja Polska, transmitująca tegoroczną edycję imprezy, miała wyemitować film Netflixa „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” na TVP1 w piątek 21 maja wieczorem.

W dniu swojej telewizyjnej premiery, ramówkę jednak zmieniono. Jak podaje portal Wirtualne Media, zamiast „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” widzowie mieli zobaczyć polską komedię „Wielka majówka” Krzysztofa Rogulskiego z 1981 roku, z udziałem Ryszarda Kotysa i Ewy Wiśniewskiej. Nie podano powodu tej zmiany, choć nietrudno znaleźć w internecie głosy, że była ona spowodowana słabym wynikiem reprezentanta Polski.

Sytuacja jest to o tyle zaskakująca, że byłby to jeden z pierwszych przypadków, gdy TVP zdecydowało się wyemitować film produkcji Netflixa. O ile produkcje TVP od jakiegoś czasu dostępne są w bibliotece serwisu streamingowego, sytuacja odwrotna byłaby pewnego rodzaju ewenementem. Z nieznanych przyczyn szefostwo stacji zdecydowało się nie podejmować jednak tego bezprecendensowego kroku. 

„Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” – o czym jest film i gdzie go obejrzeć? 

Amerykański film z 2020 roku to historia fikcyjnego zespołu Fire Saga z Islandii, który przypadkiem trafia do eliminacji konkursu Eurowizji. Film jest urokliwą komedią, starają się uchwycić specyficzną energię Konkursu Piosenki Eurowizji. Produkcja przykuwa uwagę w szczególności znakomitym aktorstwem, z wyraźnym wskazaniem amerykańskiego aktora Dana Stevensa, który wielokrotnie kradnie ekran dla siebie.

Film dostępny jest w bibliotece serwisu Netflix, a promował go następujący zwiastun:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  "Na noże 2" - twórca najgorszego filmu świata też dołączy do obsady kontynuacji kryminału?

RadioZet.pl/WirtualneMedia.pl