Zamknij

Taika Waititi zagra legendarnego pirata w swojej produkcji "Our Flag Means Death" dla HBO Max

04.05.2021 16:15
Taika Waititi
fot. Christopher Polk/People/REX/East News

Taika Waititi dołączył do obsady serialu "Our Flag Means Death", w którym dotychczas pełnił już role producenta wykonawczego i reżysera pilotażowego odcinka. Filmowiec wcieli się w legendarnego pirata.

Taika Waititi to człowiek orkiestra, który nie tylko pisze scenariusze, produkuje i reżyseruje swoje filmy, ale też zazwyczaj w nich gra. Swoją kreacją Hitlera w "Jojo Rabbit" ośmieszył nazistów, a rolą Korga w filmie "Thor: Ragnarok" skradł serca widzów, spychając samego Chrisa Hemswortha na dalszy plan. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z postacią legendarnego pirata, którego zagra w serialu komediowym "Our Flag Means Death".

Taika Waititi jako Czarnobrody w serialu "Our Flag Means Death"

"Our Flag Means Death" to nowy serial kostiumowy HBO Max zainspirowany prawdziwą historią Stede'a Bonneta - bogatego farmera, który w efekcie kryzysu wieku średniego postanowił zostać kapitanem pirackiego statku. Kupił więc żaglowiec, nadał mu nazwę Revenge i zorganizował załogę złożoną z najemników, by łupić statki na wodach okalających Stany Zjednoczone.

W głównego bohatera wcieli się Rhys Darby ("Flight of the Conchords", "Jestem na tak"). Taika Waititi zagra natomiast Czarnobrodego - legendarnego pirata, który siał postrach na Morzu Karaibskim na początku XVIII wieku. Tę słynną postać do dziś uznaje się za jednego z najgroźniejszych korsarzy w historii. Czarnobrody wielokrotnie pojawiał się w produkcjach kinowych i telewizyjnych (m.in. w 4. części serii "Piraci z Karaibów", gdzie grał go Ian McShane). Skąd więc pomysł, by zagrał go właśnie Waititi? Jak tłumaczy twórca serialu, David Jenkins:

Nasz Czarnobrody jest legendą, kochankiem, wojownikiem, geniuszem strategii, poetyczną duszą i najprawdopodobniej szaleńcem. Tylko jeden człowiek mógł zagrać tę rolę, i jest nim wielki Taika Waititi. Jesteśmy podekscytowani ponad wszelką miarę, że zdecydował się przywdziać brodę. 

David Jenkins

Taika Waititi producentem, reżyserem i gwiazdą nowego serialu HBO Max

Scenarzystą i showrunnerem "Our Flag Means Death" jest David Jenkins, Taika Waititi pełni natomiast role gwiazdy, jednego z reżyserów i jednego z producentów wykonawczych serialu, który wraz z Garretem Baschem i Danem Halstedem przygotowuje dla HBO Max. To standardowa sytuacja w karierze Nowozelandczyka. W 2020 roku Waititi został nagrodzony Oscarem za scenariusz filmu "Jojo Rabbit", zaś w 2021 roku otrzymał Grammy za wybór utworów do jego ścieżki dźwiękowej. Był też reżyserem, koproducentem i jednym z głównych aktorów tego wybitnego dzieła.

Aktualnie reżyser "Co robimy w ukryciu?" pracuje m.in. nad filmami "Thor: Love and Thunder" oraz "Next Goal Wins". W planach ma także kolejną część "Gwiezdnych wojen".

RadioZET.pl/Deadline