Zamknij

Laureat Oscara stworzy dwa animowane seriale dla Netflixa

Roksana Orlicka
06.03.2020 16:04
Taika Waititi nakręci dwa seriale dla Netflixa
fot. Rex Features/East News

Taika Waititi, czyli tegoroczny laureat Oscara za film "Jojo Rabbit", nakręci dwa seriale animowane dla Netflixa oparte na motywach słynnej książki. Czego możemy się spodziewać i kiedy premiera?

Laureat Oscara stworzy dwa animowane seriale dla Netflixa. Taika Waititi oprze się na motywach znanej powieści. Co wiemy już o najnowszych planach Netflixa i czego możemy się spodziewać? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: HBO: twórcy serialu "Czarnobyl" stworzą produkcję na podstawie kultowej gry "The Last of Us"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Netflix: Taika Waititi nakręci dwa seriale animowane

Taika Waititi to uznany reżyser. W ostatnim czasie było głośno o jego filmie "Jojo Rabbit", który zresztą otrzymał prestiżowego Oscara. Wiadomo już, jakie będą następne projekty reżysera. Został on zaangażowany w projekt Netflixa.

Waititi nakręci dwa seriale animowane. Będą one inspirowane książką "Charlie i fabryka czekolady" autorstwa Roalda Dahla. Co ciekawe, reżyser sam napisze scenariusze, ale również wyreżyseruje i wyprodukuje seriale.

Wiadomo już, że jeden z seriali rozegra się w świecie opisanym w książce Dahala. Drugi ma być interpretacją powieści, jego bohaterami będą pracownicy fabryki Willy'ego Wonki. Już teraz Netflix zapowiada, że produkcje będą utrzymane w stylu bestsellerowej książki. 

Warto wspomnieć, że Netflix nabył prawda do ekranizacji kilku dzieł Roalda Dahala, w tym między innymi "Matyldy". Na razie nie są jeszcze znane żadne szczegóły związane z serialami. Nie podano również wstępnej daty premiery.

Zobacz także: Dom z papieru 4: zapowiedź kolejnego sezonu. Kiedy na Netflixie?

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć  

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Zagłosuj

Widziałeś/widziałaś film "Jojo Rabbit"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO