Zamknij

"Tajemnica zawodowa" - nowy serial TVN z Magdaleną Różczką i Cezarym Pazurą. O czym opowiada?

19.11.2020 14:24
Cezary Pazura, Magdalena Różczka
fot. materiały prasowe TVN

„Tajemnica zawodowa“ to najnowsza produkcja serialowa stacji TVN. W głównych rolach: Magdalena Różczka i Cezary Pazura. Co już wiemy o serialu? Kiedy premiera?

„Tajemnica zawodowa“ to nowy serial dramatyczny stacji TVN. Produkcja przyjrzy się życiu Julii, która po ukończeniu studiów prawniczych w Warszawie, powróciła do rodzinnej miejscowości, gdzie związała się z lekarzem, chirurgiem ginekologiem. Dla męża i rodziny poświęciła własne ambicje zawodowe. Stara się jednak być zadowolona w swoim małomiasteczkowym życiu i cieszyć się sukcesami męża. Teraz jednak poznaje mroczną tajemnicę, która burzy jej poukładany świat.

Zobacz także

„Tajemnica zawodowa” – o czym opowiada serial?

Produkcja TVN skupi się na przemianach, jakie zajdą w głównej bohaterce pod wpływem dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża. Z przykładnej żony i matki, będzie musiała zamienić się w groźną adwokat, która nie boi się trudnych spraw i niejasnych przypadków.

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły:

„Julia jako żona, matka i prawniczka musi odłożyć na bok uczucia i stanąć w obronie swojej rodziny. Wraca do pracy jako adwokat, walcząc o dobre imię męża oraz podejmując się nowych spraw związanych z prawem medycznym. Robi to dla dzieci, ale przede wszystkim dla siebie. Dzięki nowym obowiązkom Julia odkrywa w sobie ogień i pasję, o której dawno zapomniała. Bohaterka zmienia się w walczącą o siebie i swoich klientów prawniczkę, której głód wyzwań daje jej niespożytą siłę i skuteczność“.

„Tajemnica zawodowa” określana jest przez twórców jako serial medyczno-prawniczy, ze znaczącym wątkiem kryminalnym. Oznacza to, że dzięki serialowi widzowie będą mieli szansę oglądać wydarzenia rozgrywające się zarówno na sali sądowej, jak i tej  operacyjnej. 

„Przypadki medyczne inspirowane autentycznymi wydarzeniami pozwolą zagłębić się w poruszające ludzkie historie, a także poznać zawód lekarza z różnych perspektyw“.

Twórcy obiecują też, że serial przyjrzy się tematowi poszukiwania swego miejsca w świecie i braku stagnacji, nawet w późniejszym okresie życia. Zwracają uwagę na to, że „trzęsienie ziemi“, jakim było ujawnienie groźnej tajemnicy, stanie się przyczynkiem dla przemian, które zajdą w głównej bohaterce.

To także seria „o oswajaniu problemów, które wydają się nie do przejścia” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Produkcja w 10 odcinkach przyjrzy się także niejasnej relacji małżeńskiej głównej pary. Na pierwszym planie pojawią się pytania, o prawdziwą naturę Andrzeja Żurawskiego (Cezary Pazura). Czy jest przykładnym mężem i przyjacielem żony, czy jednak cynikiem, który wykorzystywał jej niewiedzę do własnych celów? 

Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukać wraz z bohaterką przez wszystkie odcinki „Tajemnicy zawodowej”. 

Zobacz także

„Tajemnica zawodowa” – obsada i ekipa

Scenariusz serialu na bazie oryginalnego pomysłu powstał w głowach ekipy scenarzystów: Ewa Popiołek, Dorota Jankojć i Marek Kreutz. Za kamerą stanie zaś Marek Lechki, znany z takich produkcji jak „Pakt“, czy „Bez tajemnic“, które powstawały na zlecenie HBO Polska.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak: Magdalena Różczka, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Anna Dereszowska, Piotr Machalica, czy Tamara Arciuch.

„Tajemnica zawodowa” – kiedy premiera?

Premiera 10-odcinkowego serialu przewidziana jest na wiosnę 2021 roku. Dokładna data premiery nie jest w tym momencie znana.

Czytaj także: "Gambit królowej": Anya Taylor-Joy uważa, że serial Netflixa nie powinien być kontynuowany 

RadioZet.pl/materiały prasowe TVN