Zamknij

Twórcy "Stranger Things" i Steven Spielberg zekranizują dla Netflixa powieść Stephena Kinga

08.03.2021 11:06
Twórcy "Stranger Things" i Steven Spielberg zekranizują dla Netflixa powieść Stephena Kinga
fot. materiały prasowe Netflix (zdjęcie poglądowe)

"Talizman" Stephena Kinga doczeka się serialowej adaptacji! Za sterami twórcy "Stranger Things" i Steven Spielberg. Co wiemy o nowym serialu Netflixa? Przedstawiamy pierwsze szczegóły.

Twórcy "Stranger Things" i Steven Spielberg przy jednym projekcie? Brzmi jak spełnienie marzeń każdego fana kina grozy, zwłaszcza tego z lat 80. Co więcej, bracia Duffer połączyli siły z legendarnym reżyserem, by zekranizować powieść mistrza grozy Stephena Kinga. Co wiemy o serialu "Talizman" i kiedy odbędzie się jego premiera?

"Talizman" - serial Netflixa od braci Duffer i Stevena Spielberga

"Talizman" to powieść Stephena Kinga opowiadająca historię 12-letniego chłopca, który wyrusza w niesamowitą podróż, by ocalić życie umierającej na raka matki. By tego dokonać musi znaleźć tytułowy talizman - potężny artefakt, od którego zależy nie tylko życie matki chłopca, ale także istnienie równoległego świata. 

Steven Spielberg nabył prawa do ekranizacji "Talizmanu" jeszcze w latach 80., jednak projekt nigdy nie doczekał się realizacji. Do teraz. Legendarny reżyser połączył siły z twórcami "Stranger Things" i wspólnie zrealizują serialową adaptację "Talizmanu". Produkcja powstanie dla platformy Netflix.

"Talizman" - kiedy premiera na Netflix?

Data premiery serialu "Talizman" nie została jeszcze ujawniona. Rolę producentów pełnią bracia Duffer i Steven Spielberg, zaś scenarzystą i showrunnerem został Curtis Gwinn (który również pracował wcześniej przy "Stranger Things").