Zamknij

"Ted Lasso": Kiedy premiera 3. sezonu? I czy będą kolejne?

13.10.2021 16:42
Ted Lasso sezon 3
fot. Brendan Hunt, Jason Sudeikis i Brett Goldstein w serialu “Ted Lasso”/Apple TV+

"Ted Lasso" miał skończyć się na 3. sezonie, jednak niespodziewany sukces produkcji sprawił, że twórcy zaczęli zastanawiać się nad kontynuacją. Czy będzie więcej sezonów? I kiedy zobaczymy nowe odcinki?

"Ted Lasso" powstał jako zabawny przerywnik podczas transmisji rozgrywek Premier League w NBC Sports. Potencjał w historii podrzędnego trenera amerykańskiego footballu, który dostał pod opiekę czołową drużynę piłki nożnej w Anglii, dostrzegła ówczesna dziewczyna Jasona Sudeikisa, Olivia Wilde, co zaowocowało powstaniem pełnoprawnego serialu. Jednak gdy "Ted Lasso" debiutował w Apple TV+ w sierpniu 2020 roku, nikt nie spodziewał się, że stanie się prawdziwym fenomenem, zdobędzie rzesze fanów, fantastyczne recenzje i zgarnie aż siedem  nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego roku. Właśnie zakończył się drugi sezon przygód AFC Richmond, który okazał się jeszcze lepszy niż poprzedni. Nic więc dziwnego, że po finale momentalnie zaczęło pojawiać się pytanie - kiedy 3. sezon "Teda Lasso"? Już spieszymy z odpowiedzią!

"Ted Lasso" - Kiedy premiera 3. sezonu?

Choć 2. sezon hitu Apple TV+ zakończył się zaledwie kilka dni temu, na szczęście nie musimy zastanawiać się, czy będzie 3. sezon "Teda Lasso". Serial został odnowiony, zanim jeszcze 2. sezon trafił na ekrany, dlatego scenarzyści lada chwila rozpoczną prace nad nowymi odcinkami. Kiedy będziemy mogli je zobaczyć? Jak zdradził Bill Lawrence, showrunner serialu:

- Zawsze staramy się, żeby przerwa trwała około roku, więc liczę na to, że serial powróci w okolicach sierpnia 2022 roku. 

Twórca ujawnił także, że choć mogło się wydawać, że w finale 2. sezonu żegnamy się z terapeutką Sharon (Sarah Niles) i dziennikarzem Trentem Crimmem z Independent (James Lance), nie zabraknie ich w nowych odcinkach. 

- Odegrają znaczące role w przyszłym roku - powiedział w rozmowie z Deadline.

Czy będą kolejne sezony "Teda Lasso"?

Jeśli chodzi o kolejne sezony serialu, odpowiedź zdaje się nie być już aż tak prosta. Zarówno Bill Lawrence, jak i Jason Sudeikis - gwiazdor i współtwórca "Teda Lasso" - od początku powtarzali, że serial zakończy się na 3. sezonie. Widząc sukces, jaki osiągnęła produkcja, są jednak skłonni zmienić zdanie. Jak powiedział Lawrence:

- Powiem jasno - nawet jeśli "Ted Lasso" będzie trwał dalej, historia pisana przez scenarzystów ma swój początek, środek i koniec w ramach trzech sezonów. A potem może gdzieś skręcić.

Czy oznacza to, że zamiast kolejnego sezonu otrzymamy spin-off? Czy skupimy się bardziej na innych bohaterach? Być może swój serial otrzyma Roy Kent albo Nate? O tym przekonamy się w przyszłości. Tymczasem zaczynamy odliczać czas do sierpnia 2022 roku, kiedy "Ted Lasso" powróci z 3. sezonem.

RadioZET.pl/Deadline