Zamknij

Mel Gibson gwiazdą prequela "Johna Wicka". Co wiemy o serialu "The Continental"?

19.10.2021 14:32
Mel Gibson John Wick
fot. CapFSD/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

"The Continental" to nadchodzący serial limitowany z uniwersum "Johna Wicka", którego akcja będzie toczyła się 40 lat przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszym filmie. Gwiazdą produkcji będzie Mel Gibson.

Mel Gibson został pierwszą gwiazdą "The Continental". Będzie to trzyczęściowy serial limitowany osadzony w świecie "Johna Wicka", który opowie o początkach działalności Winstona Scotta w latach 70. Produkuje Lionsgate Television dla telewizji Starz.

"The Continental": Mel Gibson gwiazdą prequela "Johna Wicka"

"The Continental" ma skupić się na początkach działalności tytułowego hotelu, który w uniwersum "Johna Wicka" pełni niezwykle istotne miejsce. Historia zostanie opowiedziana z perspektywy młodego Winstona Scotta, który zostaje wciągnięty w piekielne zakamarki Nowego Jorku z 1975 roku, by zmierzyć się z przeszłością, którą chciał zostawić za sobą. Scott przenika do podziemia z zamiarem przejęcia ikonicznego przybytku, który służy jako centrum spotkań najbardziej niebezpiecznych przestępców na świecie.

Nie wiadomo jeszcze, kto zagra młodego Winstona Scotta. Ian McShane, który wciela się w tę postać w serii filmów, prawdopodobnie będzie pełnił rolę narratora. Z oczywistych względów w serialu nie zobaczymy też Keanu Reevesa. Mel Gibson będzie wcielał się w bohatera nazywanego Cormac.

Scenarzystami i showrunnerami trzyczęściowego serialu są Greg Coolidge i Kirk Ward. Każdy z trzech odcinków ma trwać 90 minut. Zostaną one wyemitowane przez trzy wieczory z rzędu w ramach specjalnego wydarzenia.

"John Wick" - Kiedy premiera 4. części serii?

Trylogia filmów o Johnie Wicku zarobiła dotychczas 600 milionów dolarów na całym świecie. Aktualnie - poza prequelowym serialem - powstaje czwarta część serii. Zdjęcia odbywają się w Niemczech, Francji i Japonii. W filmie "John Wick: Chapter 4", poza Keanu Reevesem w tytułowej roli, pojawią się też Donnie Yen, Lawrence Fishburne, Bill Skarsgard, Clancy Brown, Natalia Tena oraz Lance Reddick i Ian McShane. Data premiery została zaplanowana na 27 maja 2022 roku.

RadioZET.pl/Deadline