Zamknij

"The Crown" uzupełnione o dodatkowe materiały. Pojawił się specjalny cykl wideo dla fanów

25.11.2020 15:12
The Crown 4
fot. Liam Daniel/Netflix

Nowy sezon "The Crown" to najgłośniejsza premiera listopada na Netflixie. Opublikowano dodatkowe materiały przedstawiające historyczny kontekst ukazywanych w serialu wydarzeń. To archiwalne nagrania, które są świetnym uzupełnieniem serialu i odkrywają jeszcze więcej tajemnic brytyjskiej rodziny królewskiej.

"The Crown" zostało uzupełnione o dodatkowe materiały. Pojawił się specjalny cykl wideo dla fanów, w którym wyjaśniono historyczne konteksty ukazywanych wątków. Przypominamy, że 4. sezon budzi ogromne emocje wśród fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. W serialu przedstawiono wątek Margaret Thatcher, ale także burzliwą relację księżnej Diany i jej męża Karola. O czym opowiadają dodatkowe materiały? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Brat księżnej Diany oburzony serialem Netflixa: "Będę bronił jej pamięci" 

"The Crown" zostało uzupełnione o dodatkowe materiały. Pojawił się specjalny cykl wideo dla fanów

Serial "The Crown" to jedna z najpopularniejszych produkcji w historii Netflixa. 4. sezon wywołał niemałe emocje. Brytyjskie media donoszą, że rodzina królewska nie jest zachwycona tym, jak ukazano relację Diany i Karola. Do tego brat księżnej, Charles Spencer, zaapelował, by widzowie pamiętali, że część wątków jest opartych na domysłach twórców serialu. Netflix wychodzi naprzeciw tym wszystkim zarzutom. 

Opublikowano siedem filmów, mających wyjaśnić historyczne konteksty ukazywanych wątków. Dzięki temu można się dowiedzieć, jak dane wydarzenie różniło się od tego, jak ukazano je w serialu. W cyklu "Historia a The Crown" uwzględniono, jak wyglądała podróż Diany do Nowego Jorku, wyprawa Diany i Karola do Australii czy to, jaka była relacja Margaret Thatcher i Elżbiety II. Każdy z filmów trwa krócej niż 10 minut. 

1. Historia a The Crown: kryzys Księżniczki Małgorzaty

Film tłumaczy, dlaczego w 4. sezonie "The Crown" mogliśmy zauważyć, że w życiu księżniczki Małgorzaty nie układało się najlepiej. Netflix skupia się na latach 1978-1985.

2. Historia a The Crown: upadek Margaret Thatcher

Netflix przygląda się temu, dlaczego Margaret Thatcher musiała odejść po 11 latach sprawowania władzy w Wielkiej Brytanii.

3. Historia a The Crown: Królowa vs Premier Margaret Thatcher

Jakie były relacje Elżbiety II i Margaret Thatcher? Czy trudno było się im dogadać? Netflix odpowiada na te pytania.

4. Historia a The Crown: Margaret Thatcher dochodzi do władzy

Pochodziła z biednej rodziny, nie miała tytułów, a mimo to wiele osiągnęła. Jak to się stało, że Margaret Thatcher zrobiła tak imponującą karierę? Odpowiedź w filmie.

5. Historia a The Crown: Charles i Diana w podróży do Australii

Po ślubie księżna Diana i książę Karol udali się do Australii. Temu wątkowi poświęcono wiele miejsca w serialu. Czy opowiedziano wszystko?

6. Historia a The Crown: Księżna Diana i podróż do Nowego Jorku

W "The Crown" podróż Diany do Nowego Jorku ukazano jako jeden z przełomowych momentów. Jak naprawdę wyglądała ta podróż?

7. Historia a The Crown: Księżna Diana – historia prawdziwa

Jej życie z pozoru przypominało bajkę. Jaka jednak była księżna Diana? Netflix przybliża jej historię.

"The Crown": gdzie oglądać serial?

Wszystkie 4. sezony serialu "The Crown" są dostępne na Netflixie. Najnowszy sezon miał premierę 15 listopada 2020 roku.

Zobacz także: "The Crown": dlaczego w 4. sezonie nie pokazano ślubu Diany i Karola? Aktorzy wyjaśniają 

RadioZET.pl/Netflix Polska