Zamknij

The Crown: zła wiadomość dla fanów serialu. Na 5. sezon będzie trzeba dłużej poczekać

23.07.2020 14:49
The Crown
fot. Instagram/@thecrownnetflix

"The Crown" to popularny serial Netflixa przedstawiający losy królowej Elżbiety II i jej rodziny. Niedawno pojawiła się informacja, że serial będzie miał więcej sezonów, niż pierwotnie zakładano. Niestety, na piątą część będzie trzeba długo poczekać.

The Crown: zła wiadomość dla fanów serialu. Na 5. sezon będzie trzeba dłużej poczekać.  "The Crown" to jeden z najważniejszych seriali Netflixa, ukazujący losy brytyjskiej monarchii od czasów, gdy Elżbieta wychodzi za mąż za Filipa. Następnie obserwujemy, jak sobie radzi w roli królowej. Twórcy serialu potwierdzili w ostatnich tygodniach, że powstanie 6. sezon i będzie to finałowa seria. Zanim do tego dojdzie, to fani produkcji będą musieli poczekać na 5. sezon, w którym ponownie zobaczymy nową obsadę.

Zobacz także:  The Crown: Netflix jednak wyprodukuje 6. sezon serialu? 

The Crown: zła wiadomość dla fanów serialu. Na 5. sezon będzie trzeba dłużej poczekać

Twórcy "The Crown" co dwa sezony wymieniają obsadę, by widzowie mogli oglądać aktorów adekwatnych do wieku granych przez nich bohaterów. W pierwszym i drugim sezonie w Elżbietę II wcielała się Claire Foy, następnie zastąpiła ją Olivia Coleman, a w finałowych sezonach w tej roli zobaczymy Imeldę Staunton.

Jak donosi Wprost.pl - to właśnie zmiana obsady spowoduje opóźnienie premiery 5. sezonu. Spekuluje się, że trafi on na Netflixa dopiero w 2022 roku. Twórcy serialu uznali, że chcą zrobić przerwę od zdjęć właśnie przed ostatnią wymianą aktorów. 

Jak podaje portal Deadline - wstępnie zakładano, że 5. sezon "The Crown" będzie miał premierę w 2021 roku. Co więcej, reżyser "The Crown" nie chce zobrazować współczesnych losów brytyjskiej rodziny królewskiej. Uważa, że musi upłynąć trochę czasu od pewnych wydarzeń, by nabrać do nich dystansu, dlatego finałowa seria najprawdopodobniej zakończy się na 2000 roku. Na razie nie są jednak znane żadne szczegóły.

Zobacz także:  The Crown, sezon 4 - kiedy premiera czwartego sezonu i ile będzie odcinków? [ZWIASTUN, OBSADA] 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Deadline/Wprost.pl