Zamknij

Netflix kasuje kolejny serial. Nie zobaczymy nowych odcinków „The Duchess“

30.04.2021 13:25
The Duchess - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„The Duchess“ kolejnym skasowanym przez Netflixa serialem. Dlaczego platforma nie zdecydowała się przedłużyć serialu Katherine Ryan?

Netflix skasował kolejny serial po zaledwie jednym krótkim sezonie. Sześcioodcinkowy serial „The Duchess”, sygnowany nazwiskiem brytyjskiej komiczki i stand-uperki Katherine Ryan, właśnie został skasowany. Oznacza to, że produkcja nie otrzyma kolejnych odcinków.

„The Duchess” – o czym opowiada serial? 

Produkcja Ryan opowiada o samotnej matce młodej córki, która postanawia zdecydować się na drugie dziecko, aby odnaleźć więcej sensu w swoim życiu. Pragnie spełnienia poprzez macierzyństwo, ale nie jest gotowa na związek z mężczyzną, po tym jak została źle potraktowana przez ojca swojej pierwszej córki. Rozpoczyna więc poszukiwania odpowiedniego kandydata w serii humorystycznych przygód.

Katherine Ryan jest twórczynią i główną scenarzystką serialu, a niektóre wątki zdają się pochodzić z samej biografii kobiety, o których wielokrotnie mówiła podczas swoich stand-upów. Reżyserem serialu jest natomiast Toby MacDonald. W obsadzie, oprócz samej Katherine Ryan, wystąpili także Rory Keenan, Katy Byrne czy Steen Raskopoulos.

„The Duchess” skasowane. Twórczyni reaguje na koniec serialu

Katherine Ryan była gościem w podcaście Vicky Pattinson „The Secret To…”, gdzie podzieliła się ze słuchaczami informacją o anulowaniu serialu. Ryan zdradziła, że Netflix nie był zainteresowany przedłużeniem serialu ze względu na zbyt niską widownię.

„Myślę, że ok. 10 milionów ludzi obejrzało serial w ciągu pierwszego miesiąca, a to było za mało” – zdradziła aktorka.

Katherine Ryan nie jest jednak szczególnie przejęta tą informacją. Jak podaje portal TVLine, w dalszej części rozmowy aktorka zdradziła, że nie jest bardzo smutna z tego powodu. 

„Mam wrażenie, że stworzenie sitcomu zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga bardzo dużo pracy. To coś, co wymaga współpracy. Jestem niezwykle wdzięczna, że mogłam stworzyć ten serial i sądzę, że ta produkcja przemawia sama za siebie".

Ryan dodała też, że pod pewnymi względami jest zadowolona ze sposobu, w jaki serial się skończył. Podkreśliła, że jest dla niej OK fakt, że teraz cały serial dostępny jest w bibliotece serwisu. Niczym film.

"Jestem bardzo wyluzowana, jeśli chodzi o takie rzeczy. Nie chcę brzmieć na zbyt uradowaną z tego powodu, ale po części jestem zadowolona”. 

„The Duchess” – zwiastun 

Serial promowany był następującym zwiastunem:

W obsadzie, oprócz samej Katherine Ryan, wystąpili także Rory Keenan, Katy Byrne czy Steen Raskopoulos.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: "Łasuch" - Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź nowego serialu. Kiedy premiera?

RadioZet.pl/TVLine