Zamknij

Czy serial "The Falcon and the Winter Soldier" zapowiada nowe wcielenie Avengers?

21.04.2021 13:00
The Falcon and the Winter Soldier - Wyatt Russel, Cle Bennet, Daniel Bruhl, Anthony Mackie - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

W serialu "The Falcon and the Winter Soldier" pojawiła się postać, która może sugerować, jak w przyszłości potoczą się losy drużyny Avengers. Kim jest Contessa Valentina Allegra de la Fontaine?

Avengers to jedna z ikonicznych drużyn w świecie Marvela, zarówno jeśli chodzi o komiksy, jak i filmy. Po wydarzeniach z "Avengers: Endgame" team superbohaterów praktycznie się rozpadł, co może zwiastować jego nową wersję. Czy to możliwe, że pierwsza zapowiedź nowych Avengers pojawiła się w serialu "The Falcon and the Winter Soldier"?

"The Falcon and the Winter Soldier" - nowi Avengers w MCU?

W piątym odcinku hitu Disney+ opowiadającego o losach dwóch przyjaciół Kapitana Ameryki, pojawiła się tajemnicza postać - Contessa Valentina Allegra de la Fontaine grana przez Julię Louis-Dreyfus. Początkowo nowa bohaterka miała zadebiutować w filmie "Black Widow", ale z powodu opóźnień związanych z koronawirusem premiera serialu "The Falcon and the Winter Soldier" odbyła się, zanim film ze Scarlett Johansson w roli głównej trafił do kin.

Mimo tego postać Val może być kluczowa dla przyszłości całego uniwersum Marvela. Fani od dawna podejrzewają bowiem, że niebawem zobaczymy filmową wersję Dark Avengers - grupy, która zastąpiła oryginalnych bohaterów po rozpadzie drużyny. Pozornie Dark Avengers mieli działać na rzecz dobra, ale w rzeczywistości zostali powołani do życia przez Normana Osborna - złoczyńcę znanego lepiej jako Green Goblin.

Osoborn zgromadził kilku łotrów, którym dał nowe kostiumy i pseudonimy znanych herosów, takich jak Ms. Marvel, Spider-Man, Hawkeye czy Wolverine. Sam stał się zastępcą Iron Mana, posługując się zbroją Iron Patriot. Nie była to jednak pierwsza tego typu drużyna stworzona w komiksach Marvela. Kilka lat wcześniej zadebiutowali Thunderbolts - grupa zreformowanych superprzestępców prowadzona do boju przez tajemniczego Citizen V, który okazał się w rzeczywistości Baronem Zemo. W serialu "The Falcon and the Winter Soldier" Zemo odgrywa ważną rolę i istnieje szansa, że wysłany do więzienia Raft złoczyńca, zamiast zgnić w celi, będzie musiał odpracować swoje grzechy przeszłości jako członek drużyny antybohaterów.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Wygląda na to, że w kinowym uniwersum możemy zobaczyć w niedalekiej przyszłości podobny scenariusz. Niewykluczone, że Val zostawiając wizytówkę Johnowi Walkerowi, który zhańbił miano Kapitana Ameryki, rozpoczęła werbowanie własnej wersji Avengers. Trudno powiedzieć dla kogo pracuje serialowa Val, ale biorąc pod uwagę, że jej komiksowy pierwowzór okazał się nową Madame Hydrą i ukrytą agentką organizacji Leviathan, jej postać nie wróży raczej niczego dobrego.

W MCU rząd USA od dawna ostrzy sobie zęby na własnej drużynie superbohaterów. John Walker, który prawdopodobnie zostanie U.S. Agentem mógłby poprowadzić Dark Avengers/Thunderbolts do boju. Oprócz Zemo do składu mogą należeć nowy Vision z "WandaVision", Ghost z drugiej części "Ant-Mana", Abomination z "Incredible Hulk", a także Taskmaster, Melina Vostokoff lub nawet Yelena Belova - nowa Black Widow, którzy zadebiutują w nadchodzącym filmie o rosyjskiej szpiegini. Ta ostatnia w komiksach była zresztą związana z jednym z wcieleń Thunderbolts.

Innym kandydatem do Dark Avengers/Thunderbolts jest również Justin Hammer, który pojawił się w "Iron Manie 2". To właśnie ten żyjący w cieniu Tony'ego Starka wynalazca broni mógłby zostać Iron Patriotem. Warto też pamiętać, że komiksowy Osborn nie tylko dowodził Dark Avengers, ale stał również na czele organizacji H.A.M.M.E.R., zajmującej miejsce S.H.I.E.L.D., która upadła po kompromitacji. Wątek Hammera może być też kluczowy w nadchodzącym serialu "Armor Wars", który będzie bazował na komiksowej historii z lat 80., opowiadającej o walce z organizacjami, które wykradły wynalazki Stark Industries, by wykorzystać je do niecnych celów.

"The Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera ostatniego odcinka?

Czy powyższe przewidywania się sprawdzą? Na razie trudno powiedzieć. Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Na razie czeka nas finałowy odcinek "The Falcon and the Winter Soldier", w którym mogą pojawić się kolejne sugestie dotyczące przyszłości MCU. Serial w reżyserii Kari Skogland, w którym wystąpili Anthony Mackie, Sebastian Stan, Daniel Brühl, Emily VanCamp, Wyatt Russell, Noah Mills i Carl Lumbly zmiera do finału. Ostatni odcinek produkcji Marvela zostanie wyemitowany 23 kwietnia 2021 roku na Disney+. Na razie nie wiadomo, kiedy platforma zadebiutuje w Polsce.

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET