Zamknij

"The Last of Us" - gwiazda serialu "Mindhunter" dołączyła do obsady adaptacji słynnej gry

23.07.2021 07:45
Mindhunter - Anna Torv - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

Do obsady serialu HBO "The Last of Us" dołączyła aktorka znana z produkcji "Mindhunter". W którą postać z survivalowej serii gier wcieli się Anna Torv?

Trwają prace nad adaptacją serii gier wideo The Last of Us. Do obsady nowego serialu HBO dołączyła kolejna aktorka. U boku Pedro Pascala i Belli Ramsey wystąpi Anna Torv. Kogo zagra?

"The Last of Us" - Anna Torv w obsadzie serialu HBO

Twórcy filmów i seriali coraz chętniej sięgają po materiał źródłowy w postaci gier wideo. Stacja HBO powoła do życia adaptację akcyjnej przygodówki z elementami survival horror, opowiadającego o świecie osadzonym w niedalekiej przyszłości, w którym doszło do katastrofy na skalę światową. Nieliczni, którzy przetrwali apokalipsę, muszą poradzić sobie w nowych, niesprzyjających okolicznościach. 

Jak podaje Deadline, do obsady "The Last of Us" dołączyła Anna Torv znana z takich produkcji jak "Fringe: Na granicy światów" oraz kryminalnego hitu platformy Netflix stworzonego przez Davida Finchera pod tytułem "Mindhunter". Według najnowszych informacji aktorka wcieli się w Tess - przemytniczkę i doświadczoną ocalałą w postpandemicznym świecie. Bohaterka pojawia się również w grze The Last of Us. Tess współpracuje z głównym bohaterem Joelem, pomagając mu przeżyć i szmuglować broń z Bostonu. Towarzyszy mu również w trudnej do wykonania misji przetransportowania Ellie do organizacji znanej jako Świetliki.

Osią fabularną gry oraz serialu jest właśnie transport młodej Ellie z opresyjnej strefy kwarantanny do instytucji zajmującej się poszukiwaniem lekarstw. Z pozoru proste zadanie, szybko staje się brutalną, rozdzierającą serce podróżą. Główni bohaterowie muszą przemierzyć Stany Zjednoczone, polegając na sobie nawzajem, aby przetrwać w nieprzychylnych warunkach.

"The Last of Us" - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpią między innymi Merle Dandrige, Nico Parker, Gabriel Luna, Jeffrey Pierce, Murray Bartlett i Con O’Neill. Za produkcję odpowiadają scenarzysta serialu "Czarnobyl" Craig Mazin i jeden z twórców The Last of Us - Neil Druckmann. Reżyserem pilotażowego odcinka został Kantemir Balagov. Na razie nie zdradzono, kiedy "The Last of Us" trafi na antenę HBO i platformę HBO Max.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline