Zamknij

„The Mosquito Coast“ – nowa adaptacja słynnego „Wybrzeża Moskitów“. Co wiemy o serialu AppleTV+?

22.02.2021 17:20
The Mosquito Coast - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„The Mosquito Coast“ to najnowsza propozycja serialowa platformy Apple TV+, bazująca na słynnym bestsellerze, który w 1986 roku został już przeniesiony na ekran w formie filmu pełnometrażowego. Co już wiadomo o serialu?  I kto wystąpi w słynnej roli granej przez Harrisona Forda?

„The Mosquito Coast”, czyli „Wybrzeże moskitów” to słynna powieść amerykańskiego pisarza Paula Theroux, opowiadająca historię rodziny, która w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się do dżungli w Ameryce Środkowej. Z początku rodzinna sielanka, zostaje szybko przerwana, gdy okazuje się, że nestor rodu – Allie Fox, mąż i ojciec – zaczyna zachowywać się w coraz dziwniejszy sposób i staje się coraz bardziej agresywny.

W 1986 roku powstał film w reżyserii Paula Weira z Harrisonem Fordem i Helen Mirren w rolach głównych. Produkcja, choć zyskała przychylność krytyków, nie stała się sukcesem w box office, zarabiając ledwo połowę swojego budżetu. W kolejnych latach widzowie powoli zaczęli przekonywać się jednak do specyficznej i brutalnej rzeczywistości wykreowanej przez twórców.

Zobacz także

Wśród fanów produkcji musiał być ktoś z zarządu Apple, gdyż niedawno zdecydowano, że nowa adaptacja powieści będzie kolejnym projektem, stworzonym specjalnie z myślą o platformie streamingowej giganta technologicznego.

Nowa produkcja będzie składać się z siedmiu odcinków.

„The Mosquito Coast” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun serialu. Materiał prezentuje się następująco:

„The Mosquito Coast” – obsada i ekipa

W roli głównej wystąpi: Justin Theroux, prywatnie bratanek autora. To właśnie aktor, najlepiej znany z ról w serialu HBO „Pozostawieni”, czy komedii akcji „Aniołki Charliego” wcieli się w rolę, która przed laty należała do Harrisona Forda.

Na ekranie partnerować mu będą: Melissa George, Logan Polish, Gabriel Bateman i Kimberly Elise.

Za sterami serialu stoi showrunner Neil Cross, najlepiej znany z pracy nad serialem „Luther” z Idrisem Elbą w roli głównej. Reżyserem jest zaś Rupert Wyatt, a Tom Bassell jest współtwórcą scenariusza serialu.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Mosquito Coast” – kiedy premiera? 

Pierwsze dwa odcinki serialu mają zadebiutować już 30 kwietnia na platformie Apple TV+. Kolejnych pięć emitowanych będzie co tydzień.

Czytaj także: „Kevin Can F**k Himself” - nowy niepokorny sitcom o „perfekcyjnej pani domu” z zapędami mordercy