Zamknij

„The Mosquito Coast” – nowy serialowy hit od AppleTV+ z pełnym zwiastunem [WIDEO]

08.04.2021 15:47
The Mosquito Coast - kadr promocyjny serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„The Mosquito Coast” to nowy serial dramatyczny od platformy Apple TV+. Adaptacja prozy Paula Theroux na nowo opowie historię, która mogliśmy zobaczyć na wielkim ekranie już w 1986 roku. Czym serial będzie różnić się od adaptacji z Harrisonem Fordem i Helen Mirren?

„The Mosquito Coast” to nowa adaptacja słynnej powieści „Wybrzeża Moskitów” amerykańskiego pisarza Paula Theroux. W 1986 roku powstała już filmowa adaptacja dzieła z Harrisonem Fordem w roli głównej. Tym razem w głównego bohatera wciela się Justin Theroux, prywatnie bratanek autora powieści.

Zobacz także

„The Mosquito Coast” – o czym opowie nowy serial?

„Wybrzeże moskitów” skupia się na rodzinie Fox, która decyduje się na nietypowy ruch. W ramach poszukiwań lepszych warunków bytowych, przedstawiciele rodu decydują się przeprowadzić ze Stanów Zjednoczonych do jednego z państw w środku dżungli Ameryki Środkowej. Przeprowadzka ma być szansą dla rodziny na lepsze życie, ale szybko okazuje się swoistą próbą charakterów. Początkowa sielanka i poczucie przygody nikną, gdy wychodzi na jaw, że Allie Fox zaczyna coraz gorzej znosić nowe warunki zamieszkania. Mąż robi się coraz bardziej agresywny, a członkowie rodziny muszą nauczyć się, jak radzić sobie z mężczyzną, gdy znajduje się w takim stanie.

„The Mosquito Coast” staje się przez to dramatyczną opowieścią, przyglądającą się różnym modelom zachowania przedstawicieli amerykańskiej rodziny, wystawionych w nowe, niesprzyjające warunki. Siedmioodcinkowy serial wydaje się ciekawym formatem do eksploracji takich tematów, zaznaczonych również w filmowej adaptacji.

Zobacz także

„The Mosquito Coast” – nowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, prawie trzyminutowy zwiastun nowego serialu Apple TV+. Materiał prezentuje się następująco: 

„The Mosquito Coast” – obsada i ekipa

Pomysłodawcą i showrunnerem serialu jest Neil Cross, człowiek odpowiedzialny za powstanie serialu „Luther”. Współautorem scenariusza na bazie powieści Paula Theroux, jest Tom Bassell, a za kamerą stanął reżyser Ruper Wyatt.

Na ekranie zobaczymy natomiast Justina Theroux, najlepiej znanego z roli w serialu HBO „Pozostawieni”, czy komedii „Aniołki Charliego”. Obok Theroux na ekranie zobaczymy także takich aktorów i aktorki jak: Melissa George, Logan Polish, Gabriel Bateman i Kimberly Elise.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Mosquito Coast” – kiedy premiera?

Pierwsze dwa odcinki serialu mają zadebiutować już 30 kwietnia na platformie Apple TV+. Kolejnych pięć emitowanych będzie co tydzień.

Czytaj także:  "Lucyfer": jak pandemia wpłynęła na zakończenie serialu? Twórcy podali szczegóły.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET