Zamknij

Robert Downey Jr. wcieli się w wielu złoczyńców w najnowszym serialu HBO

16.07.2021 10:51
Iron Man - Robert Downey Jr. - kadr z filmu Marvela
fot. Paramount Pictures / Marvel Studios/Collection Christophel/East

Robert Downey Jr. został gwiazdą serialu "The Sympathizer" - nowej produkcji stacji HBO. Według najnowszych informacji zagra kilka czarnych charakterów.

Po latach heroicznej walki ze złem jako Iron Man, Robert Downey Jr. wystąpi jako złoczyńca. I to nie jeden. Gwiazdor filmów Marvela dołączył do obsady nowego serialu HBO pod tytułem "The Sympathizer". O czym będzie ta produkcja?

"The Sympathizer" - Robert Downey Jr. w nowym serialu HBO

Robert Downey Jr. wrócił na szczyt dzięki roli Tony'ego Starka/Iron Mana w produkcjach Marvel Studios. Aktor zakończył ponad 10-letnią przygodę z filmami superbohaterskimi i postanowił realizować się na innych polach.

Jednym z nowych przedsięwzięć, w których zobaczymy gwiazdora będzie nadchodzący serial HBO zatytułowany "The Sympathizer", oparty na powieści autorstwa Vieta Thanha Nguyena pod tym samym tytułem. Jak podaje Deadline, stacja zamówiła adaptację książki w przedsiębiorstwie mediowym A24. Downey Jr. wystąpi w nim w wielu różnych rolach, zawsze jednak będąc głównym antagonistą serialu. O fabule "The Sympathizer" wiadomo na razie nie wiele. Według opisu serial ma być "pogłębioną eksploracją tożsamości i Ameryki, porywającą historią szpiegowską oraz potężną opowieścią o miłości i przyjaźni". Showrunnerem produkcji został Park Chan-wook ("Oldboy").

Downey Jr. ma się wcielać w postacie reprezentujące różne twarze amerykańskiego establishmentu - między innymi w dobrze zapowiadającego się kongresmana hrabstwa Orange, agenta CIA czy hollywoodzkiego reżysera filmowego. Każda z tych postaci ma być czarnym charakterem.

Udział w "The Sympathizer" będzie pierwszym występem aktora na małym ekranie od roku 2000. Downey Jr. grał wówczas w serialu "Ally McBeal". Z powodu mnogości filmów Marvela, w których występował gwiazdor, w ostatnich latach nie miał możliwości sprawdzić się w zbyt wielu rolach. Nowy serial HBO będzie więc odskocznią od blockbusterowego kina i szansą dla aktora na zaprezentowanie swojego talentu z nieco innej perspektywy.

Aktor skomentował swoją nową rolę w oficjalnym oświadczeniu.

Adaptacja ważnej i mistrzowskiej pracy pana Nguyena wymaga wizjonerskiego zespołu. Mając w zespole Parka jako reżysera, spodziewam się, że będzie to kreatywna przygoda producencka dla Susan [Downey - przyp. red.], dla mnie i całego Team Downey, a także w moim przypadku, stymulujący proces odgrywania tych różnorodnych postaci drugoplanowych. (...) To dokładnie taki rodzaj wyzwania, jakiego pragnąłem, i wierzę, że zapewnimy naszym widzom wyjątkowe wrażenia wizualne.

Zapowiada się bardzo ciekawa produkcja.

"The Sympathizer" - kiedy premiera?

Za reżyserię serialu, nad którym czuwał będzie Park Chan-wook, odpowie Don McKeller. Obaj filmowcy są też producentami wykonawczymi wraz z samym Downeyem, jego żoną Susan oraz Amandą Burrell z Team Downey, oraz Nivem Fichmanem z ramienia Rhombus Media oraz Kim Ly. Na razie nie wiadomo, kiedy "The Sympathizer" trafi na antenę HBO i do bazy HBO Max. Praca na planie serialu jeszcze nie wystartowała, więc prawdopodobnie trochę poczekamy na premierę produkcji.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline