Zamknij

The Weeknd aktorem. Muzyk wyprodukuje i wystąpi w nowym serialu HBO. Co już wiemy o "The Idol"?

30.06.2021 11:10
The Weeknd aktorem
fot. mat. prasowe Universal Music Polska

The Weeknd zostanie aktorem. Słynny kanadyjski muzyk, nagrodzony trzema nagrodami Grammy, postanowił spróbować swoich sił w świecie telewizji. Właśnie ogłoszono początek prac nad serialem HBO, skupiającym się na nocnym życiu Los Angeles.

The Weeknd (właściwie: Abel Makkonen Tesfaye) to słynny kanadyjski muzyk, który od kilku lat wojuje listy przebojów. Wokalista został nagrodzony trzema nagrodami Grammy, ma na koncie nominację do Oscara (za utwór „Earned It” do „50 twarzy Greya”), a nawet miejsce w księdze rekordów Guinnessa za największą liczbę streamingów albumu muzycznego w jednym roku czy najdłuższą obecność w Top 5 listy US Hot 100.

Teraz artysta próbuje swoich sił w świecie telewizji.

„The Idol” – serial wyprodukowany przez The Weeknda. O czym opowiada? 

Wraz z informacją o początku prac nad produkcją, w sieci pojawił się krótki opis fabuły. W nim czytamy, że:

„Wokalistka pop rozpoczyna romans z enigmatycznym właścicielem klubu w Los Angeles, który okazuje się być także liderem sekretnego kultu”.

Dziennikarz portalu Stereogum, Ryan Leas, który jako jeden z pierwszych poinformował o powstaniu projektu, zwraca uwagę, że opis fabuły bardzo pasuje do dotychczasowej twórczości artysty. Dziennikarz wymienia w szczególności album „After Hours” i utwór „Blinding Lights”, podkreślając przy tym, że teledysk do tej piosenki sprawia, że ma poczucie, że „The Idol” może być własną wersją The Weeknda na psychodeliczną i mroczną opowieść noir w stylu „Drive”. Jak będzie w rzeczywistości – jedynie czas pokaże. Już teraz należy jednak zauważyć, że pierwsze szczegóły brzmią intrygująco. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Idol” – obsada i ekipa 

Zestaw twórców serialu jest iście imponujący. The Weeknd jest pomysłodawcą serialu, który współtworzy wraz z Samem Levinsonem, twórcą serialu „Euforia” oraz Rezą Fahimem, swoim wieloletnim współpracownikiem i producentem muzycznym.

Scenarzystką projektu została Mary Laws, najlepiej znany z pracy przy serialach „Sukcesja” i „Preacher”, a Joseph Epstein objął stanowisko showrunnera produkcji.

W temacie obsady, wiadomo na razie jedynie, że The Weeknd wystąpi w jednej z głównych ról. Pozostałe nowinki castingowe nie zostały na razie określone. Chwilowo nie wiadomo też, kiedy produkcja miałaby zawitać na ekranach, ale biorąc pod uwagę, że team producencki dopiero się zebrał, raczej nie doczekamy produkcji przed 2022 rokiem.

Czytaj także: "Biały Lotos": nowy serial HBO o rajskich wakacjach, które zmieniają się w koszmar [ZWIASTUN]

RadioZET.pl/Stereogum.com/Variety